پهلوان و فیل

پهلوان و فیل

جهان پهلوان "محمد مالاني" پهلوان دربار "حسين ميرزا"، حاكم هرات كه بين مردم محبوبيتي خاص دارد. هنگام بازگشت از هندوستان براي حاكم فيلي بسيار بزرگ و زورمند هديه مي آورد، حاكم قدرت فيل را بيش از انسان مي داند ولي پهلوان مالاني مخالف اوست و از اين جا كشمكش ماجراي داستان شروع مي شود. حاكم از پهلوان مالاني مي خواهد كه عقيده ي خود را در كشتي با فيل به اثبات برساند. پهلوان مالاني ابتدا با شگردي عاقلانه فيل را به زمين مي زند و سپس كينه را از دل فيل كه انتظار چنين درگيري را ندارد شسته، و با او دوست مي شود اين گونه دو وجه عقل و عاطفه ي انساني را ثابت مي كند.

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

    کتاب غذا در نهج البلاغه اثر مهندس مصطفی بیان با نظارت دکتر علیرضا بیان از سوی نشر آهنگ قلم منتشر شد. این کتاب دومین اثر پژوهشی نویسنده بعد از کتاب غذا در قرآن است . کتاب با استناد به کلام امیر المومنین علی(ع) در نهج البلاغه، با زبانی ساده اما علمی به تشریح فواید و مضرات خواراکی‌ها و آشامیدنی‌هایی مانند خرما، عسل، گندم، شیر مادر، میوه جات پرداخته است. مطالبی در فواید روزه و روزه‌داری و اینکه در این ایام از چه مواد غذایی باید استفاده شود؛ بحث حج و فلسفه‌ی آن؛ لقمه‌ی حلال و حرام؛ عناصر اصلی معدنی؛ عناصر جزیی کمیاب؛ انواع ویتامین‌ها طبق آیات قرآن و سخنان امام علی(ع) در نهج البلاغه نیز محور...

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 19) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 1

دیروز: 8

این هفته : 79

این ماه : 250

همه : 2539