نيم كيلو باش، ولي خودت باش

نويسنده: سعید گل محمدی

 ناشر: آسیم

كتاب «نيم كيلو باش، ولي خودت باش!» مجموعه ای از حکایات، جملات و اشعار الهام بخش برای خودشناسی و ساختن یک زندگی شاد و موفق است.

این کتاب که ترکیبی از داستانهای کوتاه، حکایات و جملات مشاهیر جهان است با هدف خودشناسی و زدودن نقاب از چهره به رشته تحریر درآمده است. از داستانهای ملانصرالدین هم در این اثر استفاده شده. برخی از داستانها خنده دار است اما در پس خنده، حقایق زیادی را برملا می کند و انسان را به فکر وا می دارد. در پایان داستانها که غالباً یک یا دو صفحه است، نتیجه گیری روانشناسی شده است.

در این اثر هدف این است که به مخاطب «خود بودن» و «برداشتن نقاب» را متذکر شود و نشان دهد که نیاز نیست افراد نقابی روی صورت داشته باشند بلکه اگر «خود واقعی» باشند، میتوانند به آرامش برسند. امید آنکه در جاده زندگی، خواندن این کتاب چراغی باشد برای رسیدن به اهدافتان.

حکایتی از کتاب

از سحرخیزی صحبت شد. شخصی به بهلول گفت: من هر روز صبح زود از خواب برمی خیزم.

بهلول گفت: از خواب برنمی خیزی، از رختخواب برمی خیزی

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

المعجم المفهرس لالفاظ القرآن الكريم مرتب و منظم سازي آيات قرآن، ذيل واژه ‏هاي مستخرج از خود قرآن است. بطوريكه هر كاربري واژه يا آيه مورد نظر خود را مي‏تواند به سرعت پيدا كند. اين معجم از مشهورترين واژه‏ي اب‏ها و آيه‏ياب‏هاي (كشف الآيات) قرآن كريم است. محمد فؤاد عبدالباقي (1299ـ1388 ق) قرآن‏پژوه و فهرست‏نويس مصري، نويسنده اين اثر، در روستاي قليوبيه به دنيا آمد. در قاهره به تحصيل پرداخت. مدتي به شغل مترجمي (فرانسه ـ عربي) روي آورد و مدتي به درس تفسير قرآن محمد رشيد رضا حاضر مي‏شد. بيشتر عمرش به تهيه فهرست براي احاديث و قرآن گذشت و مهمترين اثرش المعجم المفهرس است.2 معجم به مجموعههايي گفته...

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 19) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 1

دیروز: 14

این هفته : 61

این ماه : 262

همه : 1880