عالمی دیگر باید ساخت و ز نو آدمی

اهل كام و ناز را در كوي رندي راه نيست                رهرويي بايد جهانسوزي نه خامي بي‌غمي 

آدمي در عالـم خاكـي نمي‌آيد به دسـت                عالمـي ديـگر ببايـد ساخـت وزنـو آدمـي 
ششمين جلد مجموعه كتاب‌هاي «شما عظيم‌تر از آني هستيد كه مي‌انديشيد» با عنوان «عالمي ديگر ببايد ساخت وزنو آدمي» حكايت حكمت‌هاي ناب و الهام‌بخش ادبيات غني و عرفاني فارسي است. قصه‌هايي براي از بين بردن غصه‌ها.در اين كتاب همسفر مي‌شويم با بزرگاني چون مولانا،ابوسعيد ابوالخير، شبلي، حلاج، جنيد و بايزيد در كوچه باغ‌هاي نيشابور، سمرقند، بلخو بسطام. و باور خواهيم كرد ميراث گرانبهاي فرهنگ و ادب فارسي براي انسان معاصري كهدغدغه افزايش آگاهي در زمينه بهتر زيستن و مهارت‌هاي زندگي را دارد، حرف‌هاي زيادي برای گفتن دارد.

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

    کتاب غذا در نهج البلاغه اثر مهندس مصطفی بیان با نظارت دکتر علیرضا بیان از سوی نشر آهنگ قلم منتشر شد. این کتاب دومین اثر پژوهشی نویسنده بعد از کتاب غذا در قرآن است . کتاب با استناد به کلام امیر المومنین علی(ع) در نهج البلاغه، با زبانی ساده اما علمی به تشریح فواید و مضرات خواراکی‌ها و آشامیدنی‌هایی مانند خرما، عسل، گندم، شیر مادر، میوه جات پرداخته است. مطالبی در فواید روزه و روزه‌داری و اینکه در این ایام از چه مواد غذایی باید استفاده شود؛ بحث حج و فلسفه‌ی آن؛ لقمه‌ی حلال و حرام؛ عناصر اصلی معدنی؛ عناصر جزیی کمیاب؛ انواع ویتامین‌ها طبق آیات قرآن و سخنان امام علی(ع) در نهج البلاغه نیز محور...

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 19) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 1

دیروز: 8

این هفته : 79

این ماه : 250

همه : 2539