مرد سلول شماره 5

قهرمانان انقلاب» مجموعه‌ای از 20 جلد کتاب درباره زندگی چهره‌های تاثیر‌گذار و شناخته شده انقلاب، ویژه گروه سنی نوجوان است. مرد سلول شماره 5 ششمین سری از این مجموعه است که اختصاص به دکتر علی شریعتی دارد.
داستان اين كتاب در 16فصل بازگويي مي‌شود. شخصيت اول داستان، نوجواني است كه طي اتفاقي به زندگي دكتر شريعتي علاقه‌مند مي‌شود و با كمك پدرش كه زندان‌بان دكتر شريعتي در زندان ساواك بوده، تحقيقي در خصوص زندگي علي شريعتي مي‌نويسد. پدر وي دوران سربازي‌اش را در زندان ساواك گذرانده و با زنداني سلول شماره 5 كه دكتر علي شريعتي بوده، هم كلام شده و به گفته خودش، درس‌هاي بسياري را از دكتر فراگرفته است...
روايت‌هاي اين كتاب، صحنه‌هاي مستند از زندگي دكتر شريعتي است و از عناصري كه بافت زندگي نامه داستاني را به هم نمي‌زند استفاده شده است. در برخي از روايت‌هاي اين كتاب، از صحبت‌هاي همسر و هم‌رزمان دكتر شريعتي نيز استفاده شده است.


گزيده متن:

شريعت رضوي در خصوص شخصيت دكتر شريعتي چنين مي‌گويد:
«براي علي، فعاليت‌هاي سياسي و اجتماعي‌اش مهم‌تر از زندگي شخصي‌اش بود. هميشه وقت‌هاي مرده‌اش رو به من و بچه‌ها اختصاص مي‌داد. وقتي به او اعتراض مي‌:كردم، مي‌گفت: پوران من زندگي شخصي ندارم. حق هم داشت؛ چون مي‌ديد جوان‌هاي مملكت و مخصوصا دانشجوها، تشنه مطلب و راهنمايي هستند. او هم همه وقتش را براي نوشتن و حرف زدن گذاشته بود.»

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 3

دیروز: 12

این هفته : 25

این ماه : 182

همه : 4683

Kubik-Rubik Joomla! Extensions