همزمان با گرامیداشت چهلمین سالروز ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی کتابخانه دکتر شریعتی اقدام به برگزاری نشست کتابخوان کتابخانه ای نمود.

همزمان با گرامیداشت چهلمین سالروز ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی کتابخانه دکتر شریعتی اقدام به برگزاری نشست کتابخوان کتابخانه ای نمود.

در این نشست که باهدف حفظ و ترویج وقایع تاریخی انقلاب شکوهمنداسلامی در بخش مرجع کتابخانه شریعتی صورت پذیرفت اعضای علاقه مند به کتاب و کتابخوانی به معرفی کتاب های خوانده شده خود در حوزه انقلاب اسلامی پرداختند.

فاطمه تبریزی کتابدار کتابخانه شریعتی با اعلام این خبر افزود: انقلاب اسلامی ایران انقلاب فرهنگی است و باید برنامه های فرهنگی جهت معرفی ارزش های آن مورد توجه قرار گیرد و هدف از برگزاری این نشست نیز تبیین دستاوردهای فرهنگی و معرفی کتاب هایی با موضوع انقلاب بود.

در  این نشست چهار عنوان کتاب معرفی و با شرکت‌کنندگان به اشتراک گذاشته شد:

جشن پتو نوشته "عبدالرجیم سعیدی راد" معرفی کننده حسین واعظ نیا

کتاب حاضر یکی از کتاب‌هایی که در آن گزیده‌ای از خاطرات رزمندگان اسلام در دوران هشت سالة جنگ تحمیلی عراق علیه ایران تحت عنوان‌هایی چون: «برانکاد»، «طومار»، «آبگوشت»، «درس خمپاره» و... به رشتة تحریر درآمده است.

گردان قاطر چی ها نوشته "داوود امیریان" معرفی کننده حمیدرضا حصاری

رمان گردان قاطرچی ها به موضوع جنگ از زاویه طنز نگاه کرده که همین موضوع باعث شده تا حدودی تصویر شاد و مفرح از حضور رزمندگان نوجوان در صحنه های مختلف جنگ برای خواننده نوجوان روایت شود.داستان این کتاب درباره یکی از گردان های تدارکاتی در جبهه هاست.در این رمان،تعدادی از رزمنده ها با استفاده از چند تا قاطر آذوقه مورد نیاز گروهی از رزمنده ها در بالای ارتفاعات کردستان را حمل میکنند.

شاه رفت نوشته" حمید رضا شاه آبادی" معرفی کننده سینا منوری

نویسنده در این كتاب از((مجموعه روزهای خدا)) خروج شاه از ایران در 26دی ماه 1357و انعكاس این خبر در روحیات و روند مبارزات مردم را برای گروه سنی((د)) باز می‌گوید .كتاب با تصاویری چند به طبع رسیده است ."

در طلوع آزادی نوشته " حمید رضا شاه آبادی" معرفی کننده مهدی جاوید دوست"

«در طلوع آزادی» گزارشی داستانی از وقایع روز‌های ۲۱ و ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ را شرح می‌دهد که گویای پیوستن ارتش به نیرو‌های انقلابی و روز‌های منتهی به پیروزی انقلاب است هم‌چنین دراین کتاب ماجرای پیوستن همافران به نیرو‌های مردمی که یکی از فراز‌های بسیار جالب تاریخ این دوره است به خوبی روایت می‌شود.

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 2

دیروز: 18

این هفته : 40

این ماه : 270

همه : 7085

Kubik-Rubik Joomla! Extensions