برگزاری نشست کتابخوان در مدرسه پسرانه متوسطه اول حکیم نظامی

همراه با نشست های کتاب خوان مدرسه ای نیشابور:

نشست کتاب خوان در مدرسه متوسطه حکیم نظامی نیشابور

به همت کتابداران کتابخانه عمومی دکتر شریعتی نیشابور نشست کتاب خوان در مدرسه حکیم نظامی در مقطع متوسطه اول برگزار شد.

بنا به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور، به همت کتابداران کتابخانه عمومی دکتر شریعتی نیشابور نشست کتاب خوان در مدرسه حکیم نظامی نیشابور در مقطع متوسطه اول برگزار شد .

فریبا محمودی کتابدار کتابخانه عمومی دکتر شریعتی نیشابور با اعلام این خبر گفت: نشست های کتاب خوان با هدف معرفی و به اشتراک گذاری بهترین کتاب های خوانده شده توسط دانش آموزان در مدارس برگزار می شود و هدف از  حضور کتابداران در مدارس و برگزاری نشست های کتاب خوان، تبلیغ بیشتر کتاب، معرفی خدمات کتابخانه های عمومی و ایجاد روحیه مطالعه و پرسش گری در دانش آموزان است .

 وی ضمن تشکر از همراهی معلمان و مدیران مدرسه حکیم نظامی ادامه داد:  برنامه ریزی مدونی با همکاری کتابداران صورت گرفته است و ماه های آتی نیز در مدارس حضور خواهیم داشت.

 گفتنی است در این نشست کتاب های ذیل معرفی شد که خلاصه ای از آن بدین شرح است:

 "شما که غریبه نیستید" هوشنگ مرادی کرمانی/ معرفی کننده: فریبا محمودی(کتابدار)

"شما که غریبه نیستید" عنوان زندگینامه ی هوشنگ مرادی کرمانی، از نویسندگان بزرگ ادبیات کودکان ایران است که به صورت خاطره نویسی به ترتیب زمان به وسیله خود ایشان نوشته شده است.خواندن این زندگینامه الگویی در اختیار نوجوانان می گذارد که با همه ی رنج ها و ضربه های عاطفی راه خود را طی می کند و به موفقیت می رسد و اعتبار اجتماعی دلخواه خود را بدست می آورد و به آنان فرصت همانند سازی با شخصیتی را می دهد که هدفی والا دارد و در راه آن همه سختی ها را تحمل می کند.

"رابیسنون کروزو" دانیل دفو/ معرفی کننده:بهزاد آهنگرانی(دانش آموز)

داستان کتاب هنگامی آغاز می‌شود که کشتی رابینسون کروزو بر اثر طوفانی سهمناک در هم می‌شکند، اما رابینسون کروزو موفق می‌شود خود را به جزیره‌ای متروک برساند. در این جزیره او باید برای زنده ماندن به تنهایی بر طبیعت غلبه کند، اما یکی از روزها بر شن‌های ساحل اثر پایی را می‌بیند.... دفو، آن‌قدر ماهرانه جزیره‌ای که رابینسون در آن گرفتار می‌شود را توصیف کرده است که احساس می‌کنیم، ما هم در آن جزیره متروک، گیر افتاده‌ایم، باید از شاخ و برگ درختان برای خود پناه‌گاهی بسازیم و با  شکار بز و لاک‌پشت و کاشتن غلات، چیزی برای خوردن مهیا کنیم.

 "ماجرای سه بچه" اولف بلانک/ علی ظهرابی (دانش آموز)

ماجراهای سه پسربچه» یک رمان کارگاهی کودک و نوجوان است که به صورت سریالی نوشته شده. یوستوس، پتر و بوب سه دوست هستند که همیشه دنبال ماجراجویی می‌روند و یک شعار دارند « هیچ سوالی نباید بی‌جواب بماند» آنها برای گروهشان یک پرچم درست کرده‌اند که سه علامت سوال به رنگ‌های سفید، قرمز و آبی دارد و هر یک از این رنگ‌ها نشانه‌ی یکی از آنهاست.

  "بینوایان" ویکتور هوگو/ محمد صالح آبادی(دانش آموز)

بینوایان، یکی از بزرگ‌ترین رمان‌های قرن۱۹م محسوب می‌شو دو رمانی‌ست که انسان‌دوستی و عشق به فقرا در آن موج می‌زند، بخاطر داستان گیرا، شخصیت‌های گوناگون، صحنه‌های رنگارنگ و ارائه تصاویری واقعی از بی‌عدالتی و فقر شاید به قول هوگو: «تا وقتی فقر در جهان است، هنوز میلیون‌ها خواننده داشته باشد».

 

"قصه هایی از هفت پیکر نظامی" یوسف علیخانی/ صالح تازیکی(دانش آموز)

قصه هایی از هفت پیکر نظامی گنجوی به زبان ساده توسط یوسف علیخانی در این کتاب گردآوری شده است.

 "شازده کوچولو" آنتوان سنت اگزوپری/ علی شکیبی(دانش آموز)

در این کتاب خلبانی در یک بیابان فرود آمده است و هواپیمایش دچار مشکل شده او در آنجا پسرکی عجیب و کوچک که همان شازده کوچولو است را ملاقات می‌کند که می‌گوید از سیاره‌ای به نام ب ۶۱۲ به زمین آمده است شازده کوچولو کنجکاو با کلی سوال‌های جورواجور و کلی حرف از سیاره‌اش و سیارک‌های دیگر برای خلبان می‌گوید او یک گل سرخ دارد که فکر می‌کرد تنها گل دنیاست و...

 "شبی در برج وحشت" آر.ال استاین/ عطالله کاراژیان(دانش آموز)

سو و برادرش ادی به لندن سفر کرده‌اند که به مشکلی بر می‌خورند. آن‌ها نمی‌توانند گروه توریست‌ها را پیدا کنند. دلیلی برای ترس وجود ندارد. امکان ندارد راهنمای تورشان آن‌ها را جا بگذارد. تک و تنها در یک برج ترسناک. آن‌ها در برج محبوس می‌شوند. در تاریکی. با انعکاس صداها و غریبه‌ای کهبه دنبال آن‌هاست ...

 

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 6

دیروز: 9

این هفته : 57

این ماه : 248

همه : 6716

Kubik-Rubik Joomla! Extensions