برگزاری نشست کتابخوان مدرسه ای به مناسبت هفته کتاب در دبستان ابتدایی بهاره سلیمی

نشست کتابخوان مدرسه ای کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در مدرسه ابتدایی بهاره سلیمی بین دانش آموزان پایه دوم برگزار گردید.

محمدیان کتابدار کتابخانه دکتر شریعتی با اعلام این خبر افزود : نشست کتابخوان مدرسه ای روز سه شنبه 29 آبان ماه  در دبستان بهاره سلیمی با شور و شوق فراوان بین دانش آموزان برگزار گردید که در این نشست 5 کتاب معرفی گردید.

نشست کتابخوان با هدف به اشتراک گذاشتن کتاب‌های خوانده شده و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در سطح مدارس شهرستان نیشابور در فضای صمیمی برگزار می‌شود که دانش آموزان کتابخوان تجربیات مطالعه خود را به سایر همکلاسی های خود انتقال می‌دهند.

در این نشست 5 عنوان کتاب به شرح ذیل معرفی گردید:

کتاب "دختری که عنکبوت شد" ، نویسنده: هیو جین ای، معرفی کننده: مطهره انتظاری

دختری که عنکبوت شد (بر اساس اسطوره های یونان و روم) [داستان هایی برای فکر کردن] عنوان کتابی است از هیو-جین لی با ترجمه‌ی حسین شیخ رضایی که در 40 صفحه و توسط انتشارات فاطمی در سال 1395 به چاپ رسیده است.موضوع اصلی این کتاب افسانه ها و قصه های یونانی است. این کتاب برای گروه سنی ب و ج منتشر گردیده است.

کتاب "خانه ام کجاست"، نویسنده:رضا الوند، معرفی کننده: پرنیا زروندی

"کتاب‌های مرغک" که چند سال است با انتشار کتاب، بازی گامی در جهت پرورش ذهن و نیروی اندیشه‌ی خردسالان برداشته است این بار «خانه‌ام کجاست؟» را به‌عنوان جدیدترین دست‌آورد خود به مخاطبان معرفی می‌کند.

نویسنده و تصویرگر این اثر رضا دالوند است و همچون دیگر کتاب‌های مرغک خردسالان کتابی تصویری با داستانی کوتاه را در دست می‌گیرند. داستان روایت پسر کوچکی است که در خانه‌‌ی قرمز رنگ خود به خواب می‌رود. صبح خانه‌ی او گم شده است. پسر در جستجوی خانه‌اش با اشیا و اجسامی روبرو می‌شود که خانه‌ را برای او یادآوری می‌کنند. او در این راه به خوانندگان کمک می‌کند تا سواد بصری خود را گسترش دهند و با رنگ‌ها و فرم‌ها آشنا شوند.ا ین کتاب در 40 صفحه منتشر شده است.

کتاب "دکمه بازیگوش"، نویسنده: مهدی لاهوتی، معرفی کننده: ملیکا لطفی

کتاب" الاغ باهوش و دزدادن ترسو"،نویسنده: علیرضا شفیعی، معرفی کننده: پارمیس استیلایی

الاغ باهوش و دزدان ترسو عنوان کتابی است که در 12 صفحه در قالب شعر توسط انتشارات یاران علم و دانش به چاپ رسیده است. موضوع اصلی کتاب داستان حیوانات می باشد.

کتاب" طوطی و بازرگان" نویسنده: پرویز امینی، معرفی کننده: ساغر بیدقدار

ر داستان «طوطی و بازرگان» می‌خوانیم: بازرگانی، طوطی خوش‌صدایی داشت. روزی قصد سفر به هندوستان كرد. طوطی از او خواست تا پیغامش را به طوطی‌های آن دیار برساند. پیغام طوطی این بود كه آیا سزاوار است شما آزاد پرواز كنید و من در قفسی آواز بخوانم؟ بازرگان پیغام را رساند، اما یكی از طوطی‌ها از درخت افتاد و جان داد. او از این قضیه خیلی ناراحت شد. وقتی به دیار خود بازگشت، داستان را برای طوطی تعریف كرد، اما طوطی خودش هم افتاد و جان داد. بازرگان كه خیلی ناراحت بود طوطی را از قفس بیرون آورد، اما بلافاصله طوطی به پرواز درآمد و رفت. بعد از آن بازرگان فهمید كه نباید اسیر زبان بود و هر حرفی را هرجایی به زبان آورد. مجموعه حاضر مشتمل بر داستان‌های مثنوی برای گروه سنی «ج»، تحت برخی عناوین وفای خرس، زاغ و لك‌لك، دزد و دهل زن، و شیر و خرگوش است. در پایان هر داستان، شعر مربوط به آن نیز ارائه شده است.

محمدیان در پایان ادامه داد: نشست‌های کتاب‌خوان مدرسه‌ای با هدف برقراری تعامل سازنده و موثر با مدارس ، آشنایی دانش آموزان با خدمات ارائه شده در کتابخانه های عمومی، ایجاد فضای شاد، صمیمی و مفرح برای کودکان و نوجوانان و همچنین به‌منظور انس بیشتر دانش آموزان با مطالعه و معرفی کتاب‌های مناسب این گروه های سنی برگزار می شود.

 

 

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 2

دیروز: 18

این هفته : 40

این ماه : 270

همه : 7085

Kubik-Rubik Joomla! Extensions