نشست کتابخوان ویژه دفاع مقدس

 به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و بزرگداشت هفته دفاع مقدس نشست کتابخوان ویژه در کتابخانه عمومی دکتر شریعتی برگزار گردید.

تبریزی کتابدار کتابخانه دکتر شریعتی با اعلام این خبر افزود: این نشست به مناسبت هفته دفاع مقدس با هدف یاد آوری خاطرات دوران دفاع مقدس و معرفی کتب مربوط به هشت سال دفاع مقدس ، برگزارشد.

تبریزی افزود: دفاع مقدس یکی از درخشان ترین و ماندگارترین برهه های تاریخ ایران محسوب می شود و جلوه هایی با شکوه از خود گذشتگی و ایثار رزمندگان را به نمایش گذاشته است. دانش ما درباره دوران دفاع مقدس و شهدا باید به روز باشد و از اندوخته های شهدا به عنوان تجربه بهره ببریم و تمام این موارد در قالب مطالعه کتاب‌های برتر در حیطه دفاع مقدس امکان پذیر است. بدین منظور توجه به کتاب های مربوط به ادبیات دفاع مقدس در جامعه ضروری می باشد.

در این نشست به معرفی 4 کتب در حوزه دفاع مقدس پرداخته شد:

"کتاب آغاز تا پایان"، نویسنده: گروهی از نویسندگان، معرفی کننده:" محمد دقیق زحمتکش"، ناشر: سپاه پاسداران

کتاب آغاز تا پایان  توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال 1383 تالیف و منتشر گردید. این کتاب عهده دار توضیح ، بررسی و تجزیه و تحلیل رخدادهای سیاسی نظامی جنگ هشت ساله می باشد. در این مجموعه جنگ به پنج دوره زمانی تقسیم شده و هر دوره در یک جلد گنجانده شده است.که عناوین آن شامل 1- خونین شهر تا خرمشهر  2- خرمشهر تا فاو 3- فاو تا شلمچه 4-شلمچه تا حلبچه  5- حلبچه تا مرصاد می باشد.

 

کتاب" مزد مقاومت : روایت سردار حسین همدانی" نویسنده: حسین نصرالله زنجانی، معرفی‌کننده:  "رضا لعل کمالیان  " ناشر:   بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس

کتاب مزد مقاوت توسط آقای حسین نصرالله زنجانی توسط انتشارات بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس در سال 1387 وارد بازار نشر شد. در این کتاب عملیات بیت المقدس که توسط  تیپ 27 محمد رسول الله انجام گردید توسط آقای حسین همدانی روایت می شود.  در این عملیات هدف آزادسازی خرمشهر بود که به آن دست یافتیم.

 

کتاب" جشن پتو "، نویسنده: عبدالرحیم سعیدی راد ، معرفی‌کننده: " علی اصغر شیخی " ناشر:   کتاب نشر

جشن پتو" یکی از کتاب های مرتبط با دوران دفاع مقدس است که در آن عبدالرحیم سعیدی راد بیان خاطرات طنز رزمندگان دوران جنگ تحمیلی کشورمان پرداخته است. این کتاب توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور منتشر شده است و در سطح کشور در ایستگاه های مطالعه توزیع شده است.

 

کتاب" عوامل معنوی و فرهنگی دفاع مقدس "، نویسنده: حسین شیدائیان ، معرفی‌کننده: " موسی کریم زاده مقدم" ناشر:   مرکز تحقیقات اسلامی

کتاب عوامل معنوی و فرهنگی دفاع مقدس مجموعه چند جلدی درباره جنگ و ایران عراق می باشد. جلد چهارم کتاب در مورد اندیشه ها و تدابیر حضرت امام خمینی (ره) در دوران جنگ تحمیلی می باشد. کتاب شامل پنج فصل می باشد که عناوین آن عبارتند از (1) کلیات (2) دفاع مقدس در اندیشه امام خمینی (3)ویژگی های رهبری امام خمینی (4) شیوه ها و تدابیر رهبری امام خمینی (5) تاثیر معنوی رهبری امام خمینی

 

 

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 2

دیروز: 18

این هفته : 40

این ماه : 270

همه : 7085

Kubik-Rubik Joomla! Extensions