برگزاری نشست کتابخوان ویژه مهدویت همزمان با ایام فرخنده نیمه شعبان و و لادت باسعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج)

برگزاری نشست کتابخوان ویژه مهدویت همزمان با ایام فرخنده نیمه شعبان و و لادت باسعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج)

همزمان با ولادت با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) و ایام فرخنده نیمه شعبان نشست کتابخوان ویژه مهدویت با حضور آقایان عضو کتابخانه روز یکشنبه 9 اردیبهشت ماه در محل بخش مرجع کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور برگزار گردید.

تبریزی کتابدار کتابخانه دکتر شریعتی و مسئول برگزار کننده نشست های کتابخوان با اعلام این خبر افزود:به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری در گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی و در راستای مطالعه کتب مفید درخصوص موضوع پر اهمیت مهدویت این نشست به منظور آشنایی هرچه بیشتر شرکت کنندگان با کتاب های مفید و فاخر مربوط به امام زمان(ع) و فرهنگ مهدویت برگزار گردید.

در این نشست کتاب های ذیل به علاقه مندان کتاب و کتابخوانی معرفی گردید:

"انسان 250 ساله" نویسنده: رهبر معظم انقلاب ، آیت الله علی خامنه ای / معرفی‌کننده:  جواد طالبی

کتاب انسان 250 ساله شامل بیانات امام خامنه ای (حفظه الله)  درباره زندگی سیاسی – مبارزاتی ائمه معصومین علیهم السلام است. عنوان «انسان 250 ساله» عیناً برگرفته از کلام مقام معظم رهبری است و بیانگر نوع نگاه ایشان به زندگی سیاسی‌ـ‌ مبارزاتی ائمه علیهم‌السلام است.
در مقدمه کتاب توضیح مفصلی برای درک کامل‌تر نسبت به معنا و مفهوم مترقّیِ انسان 250 ساله آورده شده است.
این کتاب شامل 17 فصل است و روال نوشتاری آن زندگی ائمه از دوران پیامبر اعظم تا دوره امام جواد، امام هادی و امام عسکری آورده شده است؛ که بیانات مقام معظم رهبری درباره این سه امام بزرگوار در یک فصل ارائه شده است. در اولین فصل نگاهی گذرا بر زندگی سیاسی پیامبر اسلام شده؛ که توجه به وقایع این دوران به‌عنوانِ آینه‌ای تمام‌نما از کل زندگی ائمه و میزان و ملاکی برای شناخت حرکت جریان اصیل اسلام طی 250 سال، در ابتدا ضروری می‌نماید.
سه فصل از این کتاب، تبیین‌کننده شرایط اجتماعی و سیاسی جامعه اسلامی به‌ویژه پس از حادثه عاشورا تا دوره امامت امام صادق است. اطلاع از این شرایط، به درک بهتر حرکت انسان 250 ساله در این برهه زمانی کمک می کند.
به‌طور کلی مطالب این کتاب برگرفته از سخنرانی‌ها و متون دست‌نویس مقام معظم رهبری است، در بخش هایی از متن کتاب به‌طور مستقیم از قلم معظم‌‎له استفاده شده است و در سایر بخش‌ها از بیانات شفاهی ایشان بهره برده شده است.

" گزارش لحظه به لحظه از ولادت امام زمان " نویسنده: محمدرضا انصاری / معرفی‌کننده:  علیرضا داوودی

ر کتاب حاضر گزارشی به صورت لحظه به لحظه با تمام جزییات ولادت امام زمان در قالب داستانی تقدیم می شود. تا بدانیم مادر او از کجا و چگونه به خاندان امامت آمده و چه گذشته تا موعود انبیا و اوصیا قدم در این جهان گذارده است. 
آن چه پیش روی است جمع بندی و تدوین یک صورت کامل از ماجری ولادت امام زمان در 5 مرحله است، که با مراجعه به کلیۀ منابع مربوط به موضوع تنظیم گردیده است.
 
 

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 6

دیروز: 9

این هفته : 57

این ماه : 248

همه : 6716

Kubik-Rubik Joomla! Extensions