همزمان با روز جهانی کار و کارگر: نشست تخصصی کتاب خوان ویژه این روز در کتابخانه عمومی دکتر شریعتی نیشابور برگزار شد

همزمان با روز جهانی کار و کارگر:

نشست تخصصی کتاب خوان ویژه این روز در کتابخانه عمومی دکتر شریعتی نیشابور برگزار شد

نشست تخصصی کتاب خوان ویژه روز کارگر در کتابخانه عمومی دکتر شریعتی نیشابور برگزار شد.

 بنا به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی نیشابور، همزمان با روز جهانی کاروکارگر، نشست تخصصی کتاب خوان ویژه این روز با حضور تعدادی از بانوان کارگر شرکت تولیدی سایوا گستر درکتابخانه عمومی دکتر شریعتی نیشابور برگزار شد.

تبریزی کتابدار کتابخانه عمومی دکتر شریعتی نیشابور با اعلام این خبر گفت:كارگران بازوان توانمند هر جامعه ای به سوی پیشرفت های علمی و صنعتی عستند و بدون شک  تعالي و شكوفايي هرجامعه ای مدیون تلاش های خالصانه ایشان است وهر فعالیتی که در جهت ارتقای توانمندی های کارگران عزیزمان باشد شایشسته احترام و ارزش گذاری است.

وی ادامه داد: با هماهنگی های صورت گرفته با شرکت سایوا گستر و با حضورتعدادی از بانوان شاغل در این مجموعه تولیدی، با هدف معرفی کتاب های مناسب دراین موضوع وشناخت بیشتر ارزش کار و حضورفعالانه کارگران درجامعه، نشست کتاب خوان ویژهروز کارگر دربخش مرجع کتابخانه شریعتی برگزار شد.

تبریزی حضور بانوان در میدان تولیدی کشور را بسیار ارزشمند دانست و افزود: ارزش کار و کارگر در دین و فرهنگ ما بر کسی پوشیده نیست و مفتخریم که بانوان جامعه ما نیز همپای با مردان  درسخت ترین  میدان های صنعتی و تولید کشور مشغول به کار و فعالیت هستند و امیدواریم  به این قشر توجه بیشتری شود.

گفتنی است دراین نشست کتاب های  روابط صنعتی، روان شناسی کار و کارگر، کار مضاعف : ارزش کار و کوشش در اسلام و آینده خودرا خلق کنید  توسط  خانم ها  فاطمه معدنی، معصومه کاظمی،  زکیه گرمابی و اشرف سیدی معرفی شد.

 

 

 

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

 

سه شهید (گفت و گویی صریح با همسران سه شهید شاخص انقلاب)

نویسنده: حمید داوود آبادی

ناشر: مؤسسه شهید حاج احمد کاظمی

تعداد صفحه: ۲۴۰

پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر ایجاد تحولات گسترده در ایران، موجب تغییرات اساسی در بسیاری از کشورهای جهان شد. این انقلاب مردمی عظیم، معادلات از پیش‌نوشته‌شده مستکبران را به نفع مستضعفان تغییر داد و موج بلند دریای مواجش، هیمنه جعلی استکبار جهانی را در هم شکست.

«سه شهید» خاطراتی بکر و کمترشنیده‌شده از سه فرزند برومند ایران سربلند را به‌زیبایی و با قلمی شیوا و متنی منسجم برای ما روایت می‌کند. این کتاب مستند تاریخی، آن‌قدر دل‌نشین و صمیمی به رشته تحریر در آمده، که بعید به نظر می‌رسد مخاطب پس از خواندن زندگی نخستین شهید گران‌قدر از این «سه‌ شهید» ِ والامقام (شهید طیب حاج رضایی) بی‌آنکه ماجرای زندگی دوشهید عزیز دیگر (سید علی اندرزگو و محمدعلی رجایی) را تا آخرین کلمات بخواند، کتاب را بر زمین بگذارد.

بیان حقایق ناب و کمتر در دسترسِ تاریخی و معرّفی جامع شخصیت‌های ناشناخته و اثرگذار در پاورقی‌های موثق و پی‌درپی این اثر، وجه تمایز «سه شهید» از کتاب‌های مشابه به شمار می‌رود.

مصاحبه با افراد حقیقی (نزدیکان و خانواده سه شهید بزرگوار) شاخص اطمینان‌بخشی است که علاوه بر ارزش‌بخشی به صحت گفتار نویسنده، ما را با سبک زندگی آن بزرگواران از نزدیک و به دور از کلیشه‌های تکراری مرسوم آشنا می‌سازد؛ همچنین مطالعه این کتاب ما را با  قدم‌های استوار طیب، عَیّارِ با ایمانِ دهه ۳۰ و ۴۰ خیابان‌های تهران، دست‌فروشیِ مسئولانه نوجوانی بی‌ادعا و بزرگ (که بعدها رئیس جمهور ایران اسلامی شد) و ‌لحظه‌های اضطراب‌انگیز تعقیب و گریز چریک قهرمان انقلابی، مأنوس و همراه می‌کند.

برای مطالعه این کتاب ارزشمند و آگاهی از ابعاد گوناگونِ زندگی سه شهیدی که هریک در برهه‌های مختلف، نقشی بسیار مهم و اثرگذار در به ثمر رسیدن نهال انقلاب اسلامی ایفا کرده‌اند به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنید.

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 3

دیروز: 9

این هفته : 45

این ماه : 132

همه : 4425

Kubik-Rubik Joomla! Extensions