برگزاری نشست تخصصی سلامت به مناسبت هفته سلامت در کتابخانه دکتر شریعتی

به مناسبت هفته سلامت نشست کتابخوان تخصصی " سلامت و بهداشت"  با حضور جمعی از اعضاء دختر کتابخانه دکتر شریعتی برگزار گردید.

فاطمه تبریزی کتابدار کتابخانه دکتر شریعتی با اعلام این خبر افزود در راستای گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی نشست تخصصی سلامت و بهداشت روز دوشنبه 3/2/1396 در بخش مرجع کتابخانه دکتر شریعتی با حضور و استقبال گسترده بانوان کتابخوان تشکیل گردید.

در این نشست کتاب های ذیل توسط کتابخوانان برگزار ارائه گردید:

کتاب شهامت خود بودن، نویسنده: ژاک سالومه، ارائه دهنده: نجمه حسینی

کتاب شهامت خود بودن اثر ژاک سالومه به موضوع ارتباط بین اشخاص و قاطعیت در رفتار در 228 صفحه و با ترجمه خانم کتایون شهیرداد وارد بازار نشر گردید.

کتاب معمار سرنوشت خود باشید، نویسنده: وین دایر، ارائه دهنده: بهنوش شایان آذر

شما در درونتان این توانایی را دارید که همه آنچه تاکنون خواهانش بوده‌اید, به سوی خود جذب کنید .'این امر موضوع اصلی کتاب حاضر است که نویسنده طی9 فصل, 9 اصل معنوی را برای دست‌یابی به خواسته‌ها و آرزوها و آرامش درونی مطرح می‌کند .

کتاب تنیدگی یا استرس، نویسنده: استورا، ارائه دهنده: مریم دولت آبادی

در این کتاب با سرفصل هایی چون منابع تنیدگی، تنیدگی و زندگی حرفه ای، واکنش های روانی نسبت به تنیدگی، مکانیزم های زیست، پیشگیری و درمان تنیدگی و... آشنا خواهیم شد.

کتاب متعادل زیستن، نویسنده: وین دایر، ارائه دهنده: فاطمه احمدیان

.  موضوع اصلی این کتاب موفقیت است. کتاب شامل 138 صفحه و نه فصل می باشد. در هر فصل یک مبحث در موضوع موفقیت بیان و توضیح داده می شود.این کتاب تلاشی برای ایجا توازن بین تمامی جنبه های زندگی افراد است. وین دایر در بخشی از کتاب اینگونه می گوید : (امید است که هر روزه از این اصول استفاده برید تا که دگربار بازگردید به آن جایگاه تماما متوازن و متعالی که سرآغاز شما بوده است)

 

 

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

 

سه شهید (گفت و گویی صریح با همسران سه شهید شاخص انقلاب)

نویسنده: حمید داوود آبادی

ناشر: مؤسسه شهید حاج احمد کاظمی

تعداد صفحه: ۲۴۰

پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر ایجاد تحولات گسترده در ایران، موجب تغییرات اساسی در بسیاری از کشورهای جهان شد. این انقلاب مردمی عظیم، معادلات از پیش‌نوشته‌شده مستکبران را به نفع مستضعفان تغییر داد و موج بلند دریای مواجش، هیمنه جعلی استکبار جهانی را در هم شکست.

«سه شهید» خاطراتی بکر و کمترشنیده‌شده از سه فرزند برومند ایران سربلند را به‌زیبایی و با قلمی شیوا و متنی منسجم برای ما روایت می‌کند. این کتاب مستند تاریخی، آن‌قدر دل‌نشین و صمیمی به رشته تحریر در آمده، که بعید به نظر می‌رسد مخاطب پس از خواندن زندگی نخستین شهید گران‌قدر از این «سه‌ شهید» ِ والامقام (شهید طیب حاج رضایی) بی‌آنکه ماجرای زندگی دوشهید عزیز دیگر (سید علی اندرزگو و محمدعلی رجایی) را تا آخرین کلمات بخواند، کتاب را بر زمین بگذارد.

بیان حقایق ناب و کمتر در دسترسِ تاریخی و معرّفی جامع شخصیت‌های ناشناخته و اثرگذار در پاورقی‌های موثق و پی‌درپی این اثر، وجه تمایز «سه شهید» از کتاب‌های مشابه به شمار می‌رود.

مصاحبه با افراد حقیقی (نزدیکان و خانواده سه شهید بزرگوار) شاخص اطمینان‌بخشی است که علاوه بر ارزش‌بخشی به صحت گفتار نویسنده، ما را با سبک زندگی آن بزرگواران از نزدیک و به دور از کلیشه‌های تکراری مرسوم آشنا می‌سازد؛ همچنین مطالعه این کتاب ما را با  قدم‌های استوار طیب، عَیّارِ با ایمانِ دهه ۳۰ و ۴۰ خیابان‌های تهران، دست‌فروشیِ مسئولانه نوجوانی بی‌ادعا و بزرگ (که بعدها رئیس جمهور ایران اسلامی شد) و ‌لحظه‌های اضطراب‌انگیز تعقیب و گریز چریک قهرمان انقلابی، مأنوس و همراه می‌کند.

برای مطالعه این کتاب ارزشمند و آگاهی از ابعاد گوناگونِ زندگی سه شهیدی که هریک در برهه‌های مختلف، نقشی بسیار مهم و اثرگذار در به ثمر رسیدن نهال انقلاب اسلامی ایفا کرده‌اند به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنید.

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 3

دیروز: 9

این هفته : 45

این ماه : 132

همه : 4425

Kubik-Rubik Joomla! Extensions