برگزاری نشست کتابخوان ویژه بانوان در کتابخانه دکتر شریعتی

نخستین نشست کتابخوان ویژه بانوان عضو کتابخانه دکتر شریعتی در سال 1397 با استقبال گسترده کتابخوانان برگزار گردید.

در این نشست که با همکاری فاطمه تبریزی کتابدار کتابخانه دکتر شریعتی  در بخش مرجع برگزار گردید کتاب های ذیل توسط علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی معرفی گردید:

کتاب از طرف آبری با عشق، نویسنده: سوزان لافلور، ارائه دهنده : مینا لطفی

کتاب « از طرف آبری با عشق » داستان دختری است یازده ساله‌ به نام آبری که در تصادف رانندگی پدر و خواهر کوچک‌اش را از دست می‌دهد. مادر که در هنگام تصادف راننده بوده است، از نظر روانی به هم ریخته است و پس از مدتی خانه و آبری را ترک می‌کند و بدون این که به کسی اطلاع بدهد به خانه یکی از دوستانش در ایالتی دیگر می‌رود و به این ترتیب آبری ناگهان همه‌ی خانواده‌اش را از دست می‌‌دهد و خود را تنها می‌یابد.

کتاب بیگ نیت، نویسنده: لینکن پیرس، ارائه دهنده: سارا لطفی

این کتاب داستاني است که با زباني ساده و روان براي کودکان نگاشته شده است. در داستان‌هاي اين مجموعه شخصيت اصلي، پسري به نام «بيگ نيت» است که ماجراهاي طنزآميزي دارد و مدام براي خودش و ديگران شر به پا مي‌کند. در اين داستانی که من خوانده ام  «نيت» از اينکه هميشه تيم مدرسه «جفرسون» در همه‌چيز برنده است، خسته شده است. او مي‌خواهد در مسابقه بهترين مجسمه برفي شرکت کند و برنده شود.

کتاب دختری که نبود، نویسنده: هادی خورشاهیان، ارائه دهنده: فائزه برزنونی  

«دختری که نبود» دهمین رمان نوجوان هادی خورشاهیان است که  از سوی نشر افق منتشر شده و در اختیار نوجوانان علاقه مند قرار گرفته است.  در رمان «دختری که نبود»،   ماجرای پدر و مادری مطرح می‌شود که دختری مالیخولیایی دارند.

کتاب قصه هایی برای خواب کودکان،نویسنده: ناصر یوسفی ، ارائه دهنده: آنیتا حسین آبادی  

قصه‌ هایی برای خواب کودکان گنجینه‌ای است از بهترین قصه‌های تالیف، ترجمه و بازنویسی شده‌ که با توجه به ارزش‌های زندگی و فرهنگ صلح برای کودکان خردسال تدوین شده است. این کتاب شامل 31 قصه برای 31 شب از ماه است که کودک می‌تواند هر شب با یک قصه‌ از این مجموعه پا به دنياي خيال گذاشته و به خواب رود.

تبریزی در پایان افزود:نشست های کتاب خوان اطلاعات خوبی را در اختیار افراد از کتاب های خوانده نشده قرار می دهد. وی نهادینه کردن این نشست ها را در کشور موجب ارتقاء سطح فرهنگ جامعه به لحاظ کتابخوانی دانست و ابراز امیدواری کرد: با چنین فعالیت های فرهنگی بتوانیم شاهد ارتقاء سرانه مطالعه مفید باشیم.

 

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 2

دیروز: 18

این هفته : 40

این ماه : 270

همه : 7085

Kubik-Rubik Joomla! Extensions