برگزاری نشست کتابخوان ویژه بانوان در کتابخانه دکتر شریعتی

نخستین نشست کتابخوان ویژه بانوان عضو کتابخانه دکتر شریعتی در سال 1397 با استقبال گسترده کتابخوانان برگزار گردید.

در این نشست که با همکاری فاطمه تبریزی کتابدار کتابخانه دکتر شریعتی  در بخش مرجع برگزار گردید کتاب های ذیل توسط علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی معرفی گردید:

کتاب از طرف آبری با عشق، نویسنده: سوزان لافلور، ارائه دهنده : مینا لطفی

کتاب « از طرف آبری با عشق » داستان دختری است یازده ساله‌ به نام آبری که در تصادف رانندگی پدر و خواهر کوچک‌اش را از دست می‌دهد. مادر که در هنگام تصادف راننده بوده است، از نظر روانی به هم ریخته است و پس از مدتی خانه و آبری را ترک می‌کند و بدون این که به کسی اطلاع بدهد به خانه یکی از دوستانش در ایالتی دیگر می‌رود و به این ترتیب آبری ناگهان همه‌ی خانواده‌اش را از دست می‌‌دهد و خود را تنها می‌یابد.

کتاب بیگ نیت، نویسنده: لینکن پیرس، ارائه دهنده: سارا لطفی

این کتاب داستاني است که با زباني ساده و روان براي کودکان نگاشته شده است. در داستان‌هاي اين مجموعه شخصيت اصلي، پسري به نام «بيگ نيت» است که ماجراهاي طنزآميزي دارد و مدام براي خودش و ديگران شر به پا مي‌کند. در اين داستانی که من خوانده ام  «نيت» از اينکه هميشه تيم مدرسه «جفرسون» در همه‌چيز برنده است، خسته شده است. او مي‌خواهد در مسابقه بهترين مجسمه برفي شرکت کند و برنده شود.

کتاب دختری که نبود، نویسنده: هادی خورشاهیان، ارائه دهنده: فائزه برزنونی  

«دختری که نبود» دهمین رمان نوجوان هادی خورشاهیان است که  از سوی نشر افق منتشر شده و در اختیار نوجوانان علاقه مند قرار گرفته است.  در رمان «دختری که نبود»،   ماجرای پدر و مادری مطرح می‌شود که دختری مالیخولیایی دارند.

کتاب قصه هایی برای خواب کودکان،نویسنده: ناصر یوسفی ، ارائه دهنده: آنیتا حسین آبادی  

قصه‌ هایی برای خواب کودکان گنجینه‌ای است از بهترین قصه‌های تالیف، ترجمه و بازنویسی شده‌ که با توجه به ارزش‌های زندگی و فرهنگ صلح برای کودکان خردسال تدوین شده است. این کتاب شامل 31 قصه برای 31 شب از ماه است که کودک می‌تواند هر شب با یک قصه‌ از این مجموعه پا به دنياي خيال گذاشته و به خواب رود.

تبریزی در پایان افزود:نشست های کتاب خوان اطلاعات خوبی را در اختیار افراد از کتاب های خوانده نشده قرار می دهد. وی نهادینه کردن این نشست ها را در کشور موجب ارتقاء سطح فرهنگ جامعه به لحاظ کتابخوانی دانست و ابراز امیدواری کرد: با چنین فعالیت های فرهنگی بتوانیم شاهد ارتقاء سرانه مطالعه مفید باشیم.

 

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

 

سه شهید (گفت و گویی صریح با همسران سه شهید شاخص انقلاب)

نویسنده: حمید داوود آبادی

ناشر: مؤسسه شهید حاج احمد کاظمی

تعداد صفحه: ۲۴۰

پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر ایجاد تحولات گسترده در ایران، موجب تغییرات اساسی در بسیاری از کشورهای جهان شد. این انقلاب مردمی عظیم، معادلات از پیش‌نوشته‌شده مستکبران را به نفع مستضعفان تغییر داد و موج بلند دریای مواجش، هیمنه جعلی استکبار جهانی را در هم شکست.

«سه شهید» خاطراتی بکر و کمترشنیده‌شده از سه فرزند برومند ایران سربلند را به‌زیبایی و با قلمی شیوا و متنی منسجم برای ما روایت می‌کند. این کتاب مستند تاریخی، آن‌قدر دل‌نشین و صمیمی به رشته تحریر در آمده، که بعید به نظر می‌رسد مخاطب پس از خواندن زندگی نخستین شهید گران‌قدر از این «سه‌ شهید» ِ والامقام (شهید طیب حاج رضایی) بی‌آنکه ماجرای زندگی دوشهید عزیز دیگر (سید علی اندرزگو و محمدعلی رجایی) را تا آخرین کلمات بخواند، کتاب را بر زمین بگذارد.

بیان حقایق ناب و کمتر در دسترسِ تاریخی و معرّفی جامع شخصیت‌های ناشناخته و اثرگذار در پاورقی‌های موثق و پی‌درپی این اثر، وجه تمایز «سه شهید» از کتاب‌های مشابه به شمار می‌رود.

مصاحبه با افراد حقیقی (نزدیکان و خانواده سه شهید بزرگوار) شاخص اطمینان‌بخشی است که علاوه بر ارزش‌بخشی به صحت گفتار نویسنده، ما را با سبک زندگی آن بزرگواران از نزدیک و به دور از کلیشه‌های تکراری مرسوم آشنا می‌سازد؛ همچنین مطالعه این کتاب ما را با  قدم‌های استوار طیب، عَیّارِ با ایمانِ دهه ۳۰ و ۴۰ خیابان‌های تهران، دست‌فروشیِ مسئولانه نوجوانی بی‌ادعا و بزرگ (که بعدها رئیس جمهور ایران اسلامی شد) و ‌لحظه‌های اضطراب‌انگیز تعقیب و گریز چریک قهرمان انقلابی، مأنوس و همراه می‌کند.

برای مطالعه این کتاب ارزشمند و آگاهی از ابعاد گوناگونِ زندگی سه شهیدی که هریک در برهه‌های مختلف، نقشی بسیار مهم و اثرگذار در به ثمر رسیدن نهال انقلاب اسلامی ایفا کرده‌اند به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنید.

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 3

دیروز: 9

این هفته : 45

این ماه : 132

همه : 4425

Kubik-Rubik Joomla! Extensions