با حضور پرشور نوجوانان نخستین نشست کتابخوان سال 1397 کتابخانه دکتر شریعتی برگزار گردید.

 

با تلاش فاطمه تبریزی کتابدار کتابخانه، نشست کتابخوان کتابخانه ای با حضور تعدادی از اعضای فعال در بخش مرجع کتابخانه عمومی دکتر شریعتی برگزار شد.

تبریزی با اعلام این خبر افزود نخستین نشست کتابخوان کتابخانه ای ویژه نوجوانان پسر عضو کتابخانه در فصل بهار در کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور برگزار گردید.

خلاصه ای از کتاب های ارائه شده به شرح ذیل می باشد:

کتاب مثل ها و قصه هایشان  / نوشته مصطفی رحمان دوست، ارائه شده توسط یاسین براتی

هر مثلي تاريخ و قصه ي شيريني دارد كه از نوع زندگي، باورها و آداب و رسوم اجداد ما پرده برمي دارد و به ما امكان مي دهد كه با تكيه بر تجربه هاي پيشينيان، بهتر زندگي كنيم. هيچ يك از قصه هاي اين كتاب، ساخته ي ذهن نويسنده نيست؛ بلكه بازگويي قصه هايي است كه ضرب المثلي را پديد آورده اند.

کتاب خوشحال باش مرغک من/ نوشته باب هارتمن، ارائه شده توسط محمد رضا اولادی

پیر مردی تک و تنها، در جنگلی بالای کوه زندگی می کرد و با عبادت خداوند تبدیل به مردی دانا و خردمند شده بود که مردم شهر سؤالهای خود را از اسرار زندگی از او می پرسیدند. یک روز، مردی که به دیدن او آمده بود، مرغی به او هدیه کرد. هنگام شام، با خود فکر کرد که اگر مرغ را با پیاز و هویج بپزد، غذای خوشمزه ای می شود. مرغ هم در این فکر بود که چقدر خوب می شد اگرکمی دانه برایش می ریختند. اما هیچ اتفاقی نیفتاد، زیرا سرنوشت مرغ چیز دیگری بود

کتاب دفتر خاطرات، من مرده ام/ نوشته استاین، ارائه شده توسط امیر علی کیان

دفتر خاطرات، من مرده ام اثری از رابرت لارنس استاین، نویسندة مشهور آمریکایی است.کتاب‌های او با فروش بیش از ۲۵۰ میلیون نسخه در سطح جهان او را به پر فروش‌ترین نویسندة کودک تبدیل کرده‌است.

استاین می گوید: من عاشق این هستم که خواننده‌هایم را به جاهای ترسناک ببرم. آیا می‌دانید ترسناک‌ترین مکان کجاست؟ این محل ذهن خود شماست.

کتاب داستان زندگی توماس ادیسون/ نوشته تی . اس. لی، ارائه شده توسط آرش محمدی

کتاب مصور حاضر، داستانی تصویری است که درواقع تلفیق هوشمندانه و هنرمندانه متن و تصویر است. در این کتاب داستان زندگی «توماس ادیسون» بیان‌شده است.

نشست کتاب خوان  با هدف به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده، آشنایی حاضران با کتاب ها، تعامل خوانندگان با هم، آشتی با کتاب و در نهایت گسترش فرهنگ کتابخوانی در سطح جامعه است.وی خاطر نشان کرد نشست های کتابخوان کتابخانه دکتر شریعتی امسال هم همانند سال گذشته به صورت مرتب و پرشور برگزار خواهد گردید.

 

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

 

سه شهید (گفت و گویی صریح با همسران سه شهید شاخص انقلاب)

نویسنده: حمید داوود آبادی

ناشر: مؤسسه شهید حاج احمد کاظمی

تعداد صفحه: ۲۴۰

پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر ایجاد تحولات گسترده در ایران، موجب تغییرات اساسی در بسیاری از کشورهای جهان شد. این انقلاب مردمی عظیم، معادلات از پیش‌نوشته‌شده مستکبران را به نفع مستضعفان تغییر داد و موج بلند دریای مواجش، هیمنه جعلی استکبار جهانی را در هم شکست.

«سه شهید» خاطراتی بکر و کمترشنیده‌شده از سه فرزند برومند ایران سربلند را به‌زیبایی و با قلمی شیوا و متنی منسجم برای ما روایت می‌کند. این کتاب مستند تاریخی، آن‌قدر دل‌نشین و صمیمی به رشته تحریر در آمده، که بعید به نظر می‌رسد مخاطب پس از خواندن زندگی نخستین شهید گران‌قدر از این «سه‌ شهید» ِ والامقام (شهید طیب حاج رضایی) بی‌آنکه ماجرای زندگی دوشهید عزیز دیگر (سید علی اندرزگو و محمدعلی رجایی) را تا آخرین کلمات بخواند، کتاب را بر زمین بگذارد.

بیان حقایق ناب و کمتر در دسترسِ تاریخی و معرّفی جامع شخصیت‌های ناشناخته و اثرگذار در پاورقی‌های موثق و پی‌درپی این اثر، وجه تمایز «سه شهید» از کتاب‌های مشابه به شمار می‌رود.

مصاحبه با افراد حقیقی (نزدیکان و خانواده سه شهید بزرگوار) شاخص اطمینان‌بخشی است که علاوه بر ارزش‌بخشی به صحت گفتار نویسنده، ما را با سبک زندگی آن بزرگواران از نزدیک و به دور از کلیشه‌های تکراری مرسوم آشنا می‌سازد؛ همچنین مطالعه این کتاب ما را با  قدم‌های استوار طیب، عَیّارِ با ایمانِ دهه ۳۰ و ۴۰ خیابان‌های تهران، دست‌فروشیِ مسئولانه نوجوانی بی‌ادعا و بزرگ (که بعدها رئیس جمهور ایران اسلامی شد) و ‌لحظه‌های اضطراب‌انگیز تعقیب و گریز چریک قهرمان انقلابی، مأنوس و همراه می‌کند.

برای مطالعه این کتاب ارزشمند و آگاهی از ابعاد گوناگونِ زندگی سه شهیدی که هریک در برهه‌های مختلف، نقشی بسیار مهم و اثرگذار در به ثمر رسیدن نهال انقلاب اسلامی ایفا کرده‌اند به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنید.

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 3

دیروز: 9

این هفته : 45

این ماه : 132

همه : 4425

Kubik-Rubik Joomla! Extensions