با حضور پرشور نوجوانان نخستین نشست کتابخوان سال 1397 کتابخانه دکتر شریعتی برگزار گردید.

 

با تلاش فاطمه تبریزی کتابدار کتابخانه، نشست کتابخوان کتابخانه ای با حضور تعدادی از اعضای فعال در بخش مرجع کتابخانه عمومی دکتر شریعتی برگزار شد.

تبریزی با اعلام این خبر افزود نخستین نشست کتابخوان کتابخانه ای ویژه نوجوانان پسر عضو کتابخانه در فصل بهار در کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور برگزار گردید.

خلاصه ای از کتاب های ارائه شده به شرح ذیل می باشد:

کتاب مثل ها و قصه هایشان  / نوشته مصطفی رحمان دوست، ارائه شده توسط یاسین براتی

هر مثلي تاريخ و قصه ي شيريني دارد كه از نوع زندگي، باورها و آداب و رسوم اجداد ما پرده برمي دارد و به ما امكان مي دهد كه با تكيه بر تجربه هاي پيشينيان، بهتر زندگي كنيم. هيچ يك از قصه هاي اين كتاب، ساخته ي ذهن نويسنده نيست؛ بلكه بازگويي قصه هايي است كه ضرب المثلي را پديد آورده اند.

کتاب خوشحال باش مرغک من/ نوشته باب هارتمن، ارائه شده توسط محمد رضا اولادی

پیر مردی تک و تنها، در جنگلی بالای کوه زندگی می کرد و با عبادت خداوند تبدیل به مردی دانا و خردمند شده بود که مردم شهر سؤالهای خود را از اسرار زندگی از او می پرسیدند. یک روز، مردی که به دیدن او آمده بود، مرغی به او هدیه کرد. هنگام شام، با خود فکر کرد که اگر مرغ را با پیاز و هویج بپزد، غذای خوشمزه ای می شود. مرغ هم در این فکر بود که چقدر خوب می شد اگرکمی دانه برایش می ریختند. اما هیچ اتفاقی نیفتاد، زیرا سرنوشت مرغ چیز دیگری بود

کتاب دفتر خاطرات، من مرده ام/ نوشته استاین، ارائه شده توسط امیر علی کیان

دفتر خاطرات، من مرده ام اثری از رابرت لارنس استاین، نویسندة مشهور آمریکایی است.کتاب‌های او با فروش بیش از ۲۵۰ میلیون نسخه در سطح جهان او را به پر فروش‌ترین نویسندة کودک تبدیل کرده‌است.

استاین می گوید: من عاشق این هستم که خواننده‌هایم را به جاهای ترسناک ببرم. آیا می‌دانید ترسناک‌ترین مکان کجاست؟ این محل ذهن خود شماست.

کتاب داستان زندگی توماس ادیسون/ نوشته تی . اس. لی، ارائه شده توسط آرش محمدی

کتاب مصور حاضر، داستانی تصویری است که درواقع تلفیق هوشمندانه و هنرمندانه متن و تصویر است. در این کتاب داستان زندگی «توماس ادیسون» بیان‌شده است.

نشست کتاب خوان  با هدف به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده، آشنایی حاضران با کتاب ها، تعامل خوانندگان با هم، آشتی با کتاب و در نهایت گسترش فرهنگ کتابخوانی در سطح جامعه است.وی خاطر نشان کرد نشست های کتابخوان کتابخانه دکتر شریعتی امسال هم همانند سال گذشته به صورت مرتب و پرشور برگزار خواهد گردید.

 

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 6

دیروز: 9

این هفته : 57

این ماه : 248

همه : 6716

Kubik-Rubik Joomla! Extensions