کتابخانه دکتر شریعتی کتابخانه منتخب در طرح کتابخانه گردی

به مناسبت 17 اسفند تشریح شد:برنامه های کتابخانه های عمومی نیشابور در روز کتابخانه گردی

اداره کتابخانه های عمومی نیشابور به مناسبت 17 اسفند روز تشکیل نهاد کتابخانه های عمومی و روز کتابخانه گردی برنامه های متنوعی برگزار خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور سرپرست اداره کتابخانه های عمومی نیشابور گفت: همزمان با چهاردهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور و روز کتابخانه گردی برنامه های ویژه ای توسط اداره کتابخانه های عمومی نیشابور برگزار می شود.

محمد رضا مقدم سرپریت اداره کتابخانه های عمومی نیشابور با اعلام این خبر گفت: نهاد كتابخانه هاي عمومي کشور به منظور تحقق و اجرايي شدن منويات مقام معظم رهبري در خصوص ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، در آستانه سالروز تاسيس اين نهاد، در نظر دارد طرح ملی " كتابخانه‌گردي" را در سراسر كشور به اجرا درآورد لذا در اين طرح از عموم كليه مديران اجرايي و عموم شهروندان دعوت می شود در روز 17 اسفند، از كتابخانه هاي عمومي منتخب بازديد نمايند تا با حضور در كتابخانه با تلاش هاي ارزنده كتابداران، خدمات، روند فعاليت‌ها و اقدامات اجرايي در نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور از نزدیک اشنا شوند  همچنین امكان عضويت رايگان از عموم بازديدكنندگان در تاريخ مذكور نیز فراهم آمده است.

وی ادامه داد: طرح کتابخانه‌گردی امسال برای اولین بار روز پنجشنبه ۱۷ اسفندماه، مصادف با شب میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) در سراسر کشور برگزار می شود و به همین منظور ۴۶۷ کتابخانه میزبان مسئولان سراسر کشور از جمله فرمانداران، استانداران، شهرداران، بخشداران، دهیاران، اعضای شورای شهر و روستا، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، ائمه محترم جمعه و جماعت، اعضای انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی استان‌ها و شهرستان‌ها و گروه‌های مرجع و نخبگان خواهند بود.

مقدم پاشا ادامه داد: در شهرستان نیشابور کتابخانه عمومی دکتر شریعتی یکی از پرمراجعه ترین کتابخانه های عمومی کشور به عنوان کتابخانه منتخب میزبان طرح کتابخانه گردی است و ما در این روز با برنامه های متنوع از جمله جمع خوانی کتاب،برنامه های ویژه برای روشندلان(حافظ خوانی)،برپایی پایگاه نمادین آموزش کامپیوتر و خط بریل به روشندلان، نشست کتاب خوان و ... میزبان همشهریان خوبمان خواهیم بود و تمام کسانی که در طرح کتابخانه گردی به کتابخانه تشریف بیاورند به صورت رایگان عضو کتابخانه شریعتی خواهند شد و از خدمات کتابخانه های عمومی استفاده خواهند کرد.

گفتنی است در حال حاضر 10 کتابخانه عمومی (کتابخانه شریعتی- غدیر- وکیلی- نظیری- علی آبادی) در شهر نیشابور و کتابخانه های (عطار روستای برزنون- باقرالعلوم روستای باغشن- شهید باتر شهر درود-امام رضا (ع) شهر خرو - پرفسور صادقی شهر چکنه)در بخش های تابعه شهرستان نیشابور زیر نظر نهاد کتابخانه های عمومی کشور مشغول فعالیت هستند و 7 کتابخانه مشارکتی دیگر با همکاری سازمان های دیگر به صورت مشارکتی بانهاد کتابخانه های کشور همکاری می کنند.

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

 

سه شهید (گفت و گویی صریح با همسران سه شهید شاخص انقلاب)

نویسنده: حمید داوود آبادی

ناشر: مؤسسه شهید حاج احمد کاظمی

تعداد صفحه: ۲۴۰

پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر ایجاد تحولات گسترده در ایران، موجب تغییرات اساسی در بسیاری از کشورهای جهان شد. این انقلاب مردمی عظیم، معادلات از پیش‌نوشته‌شده مستکبران را به نفع مستضعفان تغییر داد و موج بلند دریای مواجش، هیمنه جعلی استکبار جهانی را در هم شکست.

«سه شهید» خاطراتی بکر و کمترشنیده‌شده از سه فرزند برومند ایران سربلند را به‌زیبایی و با قلمی شیوا و متنی منسجم برای ما روایت می‌کند. این کتاب مستند تاریخی، آن‌قدر دل‌نشین و صمیمی به رشته تحریر در آمده، که بعید به نظر می‌رسد مخاطب پس از خواندن زندگی نخستین شهید گران‌قدر از این «سه‌ شهید» ِ والامقام (شهید طیب حاج رضایی) بی‌آنکه ماجرای زندگی دوشهید عزیز دیگر (سید علی اندرزگو و محمدعلی رجایی) را تا آخرین کلمات بخواند، کتاب را بر زمین بگذارد.

بیان حقایق ناب و کمتر در دسترسِ تاریخی و معرّفی جامع شخصیت‌های ناشناخته و اثرگذار در پاورقی‌های موثق و پی‌درپی این اثر، وجه تمایز «سه شهید» از کتاب‌های مشابه به شمار می‌رود.

مصاحبه با افراد حقیقی (نزدیکان و خانواده سه شهید بزرگوار) شاخص اطمینان‌بخشی است که علاوه بر ارزش‌بخشی به صحت گفتار نویسنده، ما را با سبک زندگی آن بزرگواران از نزدیک و به دور از کلیشه‌های تکراری مرسوم آشنا می‌سازد؛ همچنین مطالعه این کتاب ما را با  قدم‌های استوار طیب، عَیّارِ با ایمانِ دهه ۳۰ و ۴۰ خیابان‌های تهران، دست‌فروشیِ مسئولانه نوجوانی بی‌ادعا و بزرگ (که بعدها رئیس جمهور ایران اسلامی شد) و ‌لحظه‌های اضطراب‌انگیز تعقیب و گریز چریک قهرمان انقلابی، مأنوس و همراه می‌کند.

برای مطالعه این کتاب ارزشمند و آگاهی از ابعاد گوناگونِ زندگی سه شهیدی که هریک در برهه‌های مختلف، نقشی بسیار مهم و اثرگذار در به ثمر رسیدن نهال انقلاب اسلامی ایفا کرده‌اند به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنید.

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 3

دیروز: 9

این هفته : 45

این ماه : 132

همه : 4425

Kubik-Rubik Joomla! Extensions