اجرای خلاقانه و نمایش گونه نشست کتابخوان مدرسه ای توسط کتابخانه دکتر شریعتی برگزار گردید.

اجرای خلاقانه نشست کتابخوان مدرسه ای توسط کتابخانه دکتر شریعتی برگزار گردید.

 فاطمه تبریزی کتابدار کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور با اعلام این خبر گفت : نشست کتابخوان مدرسه ای روز چهارشنبه 4 بهمن ماه در دبستان بنت الهدی صدر با حضور و استقبال بی نظیر دانش آموزان برگزار گردید.

تبریزی افزود : از نکات بارز و برجسته این نشست اجرای نمایش خواب خلیفه از کتاب فارسی سال سوم دبستان بود که با شور و هیجان خاصی با لباس های طراحی شده توسط خود دانش آموزان انجام شد که جذابیت خاصی را برای سایر دانش آموزان به ارمغان آورد. در ادامه دو نفر از دانش آموزان به معرفی کتاب های خوانده شده به سایر دوستان پرداختند. کتاب های معرفی شده  به شرح ذیل می باشند:

نامه ای از آسمان: احترام به بزرگتر ها " مولف: بی بی طیبه ثابت" معرفی کننده : نازنین زینب تقی پور

این نوشتار از مجموعه‌ی"کلاس نور" که با تصاویر رنگی همراه است، شامل شعری در مورد احترام به بزرگترها به ویژه والدین است که با استناد به آیات قرآن کریم و روایات ائمه معصومین علیهم‌السلام برای گروه سنی"ب" نگارش یافته و اینک بخشی از آن درج می‌شود: یاد تو باشد این پند همیشه با بزرگان/ زیبا سخن بگویی با حرمت فراوان/ مثل پدر و مادر باشد برای تو او/ خیره نشو به چشمش همواره باش خوشخو

قصه ی پروانه و درخت و جویبار" مؤلف: فریده شبانفر"،‌معرفی کننده: مینا شادمهری

 

آن روز درخت توت هر چه فکرکرد نفهمید که این دانه سفید و کوچک شبیه مروارید از کجا آمده و روی یکی از برگهای او نشسته است. جویبار هم که همه خبرها را برای او می آورد، در این مورد نتوانست کمکی به او بکند. صبر آنها نتیجه داد و راز مروارید کوچک آشکار شد و…

در این کتاب، زندگی جالب کرم ابریشم، به کمک تصاویری متناسب و زیبا، در قالب داستان ارائه شده است. این کتاب برای گروه سنی ج سالهای چهارم و پنجم دبستان نوشته شده است.

تبریزی در پایان بیان کرد:

معلمان نقش سازنده  و مهمی در جامعه دارند و بدون هیچ چشم داشتی در خدمت جامعه و بالا بردن فرهنگ انسانی و اسلامی می کوشند .با همکاری معلمان و مدیران  عزیز و زحمتکش، کتابخانه های عمومی شاهد نشست های خوب و سازنده  مدرسه ای بوده است  و تبلیغ و تشویق معلمان به مطالعه باعث  همکاری بسیار سازنده کتابخانه و مدرسه در آینده نیز خواهد شد. 

شایان ذکر است نشست های کتابخوان مدرسه ای به صورت ماهانه توسط کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور در مدارس مختلف برگزار می گردد.

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

 

سه شهید (گفت و گویی صریح با همسران سه شهید شاخص انقلاب)

نویسنده: حمید داوود آبادی

ناشر: مؤسسه شهید حاج احمد کاظمی

تعداد صفحه: ۲۴۰

پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر ایجاد تحولات گسترده در ایران، موجب تغییرات اساسی در بسیاری از کشورهای جهان شد. این انقلاب مردمی عظیم، معادلات از پیش‌نوشته‌شده مستکبران را به نفع مستضعفان تغییر داد و موج بلند دریای مواجش، هیمنه جعلی استکبار جهانی را در هم شکست.

«سه شهید» خاطراتی بکر و کمترشنیده‌شده از سه فرزند برومند ایران سربلند را به‌زیبایی و با قلمی شیوا و متنی منسجم برای ما روایت می‌کند. این کتاب مستند تاریخی، آن‌قدر دل‌نشین و صمیمی به رشته تحریر در آمده، که بعید به نظر می‌رسد مخاطب پس از خواندن زندگی نخستین شهید گران‌قدر از این «سه‌ شهید» ِ والامقام (شهید طیب حاج رضایی) بی‌آنکه ماجرای زندگی دوشهید عزیز دیگر (سید علی اندرزگو و محمدعلی رجایی) را تا آخرین کلمات بخواند، کتاب را بر زمین بگذارد.

بیان حقایق ناب و کمتر در دسترسِ تاریخی و معرّفی جامع شخصیت‌های ناشناخته و اثرگذار در پاورقی‌های موثق و پی‌درپی این اثر، وجه تمایز «سه شهید» از کتاب‌های مشابه به شمار می‌رود.

مصاحبه با افراد حقیقی (نزدیکان و خانواده سه شهید بزرگوار) شاخص اطمینان‌بخشی است که علاوه بر ارزش‌بخشی به صحت گفتار نویسنده، ما را با سبک زندگی آن بزرگواران از نزدیک و به دور از کلیشه‌های تکراری مرسوم آشنا می‌سازد؛ همچنین مطالعه این کتاب ما را با  قدم‌های استوار طیب، عَیّارِ با ایمانِ دهه ۳۰ و ۴۰ خیابان‌های تهران، دست‌فروشیِ مسئولانه نوجوانی بی‌ادعا و بزرگ (که بعدها رئیس جمهور ایران اسلامی شد) و ‌لحظه‌های اضطراب‌انگیز تعقیب و گریز چریک قهرمان انقلابی، مأنوس و همراه می‌کند.

برای مطالعه این کتاب ارزشمند و آگاهی از ابعاد گوناگونِ زندگی سه شهیدی که هریک در برهه‌های مختلف، نقشی بسیار مهم و اثرگذار در به ثمر رسیدن نهال انقلاب اسلامی ایفا کرده‌اند به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنید.

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 0

دیروز: 10

این هفته : 10

این ماه : 131

همه : 4229