برگزاری نشست کتابخوان مدرسه ای در دبستان دخترانه بنت الهدی1

به همت کتابداران کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور نشست کتابخوان مدرسه ای روز سه شنبه 26 دی ماه 1396 با حضور دانش آموزان مقطه سوم ابتدایی در دبستان دخترانه بنت الهدی 1 برگزار گردید.

تبریزی کتابدار کتابخانه شریعتی با اعلام این خبر افزود: در این نشست که با حضور و استقبال خوب دانش آموزان برگزار شد 4 عنوان کتاب توسط علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی برای سایرین معرفی گردید. کتاب های معرفی شده به شرح ذیل می باشد:

 جادوگر شهر مؤلف" شاگاهیراتا" معرفی کننده : فاطمه پور آذر

گروه سنی "ب" در این كتاب مصور و رنگی، ماجرای دختركی به نام "درتی" را می‌خوانند كه نزد عمو و عمه‌اش زندگی می‌كند. درتی یك روز در پی حادثه‌ای سر از سرزمین جادویی كوتوله‌ها می‌آورد

شاهزاده باهوش مؤلف"امید پناهی آذر"، معرفی کننده : زهرا جغراتیان

در روزگاران قدیم، شهریاری چهار پسر و یك دختر به نام «روشنك» داشت. پسر كوچك پادشاه «امیر شهران» نام داشت، او باهوش و مهربان بود، اما به علت كوتاهی قدش از طرف پادشاه و اطرافیان جدی گرفته نمی‌شد. روزی پادشاه معمایی طرح كرد و امیر شهران با اصرار فراوان جواب معما را داد و مورد احترام پادشاه قرار گرفت. به طوری كه از آن به بعد پادشاه او را در جلسات مهم شركت می‌داد. بعد از طی ماجراهایی امیر شهران هوشمندی و نیز جنگاوری‌های عجیبی از خود نشان داد و پادشاه او را جانشین خود اعلام كرد و امیر شهران ولیعهد شد.

دیو زورگو و بزهای شجاع مؤلف" پروانه سدید" ، معرفی کننده: ملیکا شهمیری

در كتاب حاضر داستانی تخیلی برای كودكان گروه سنی ب چاپ شده است .مخاطبان در این كتاب ماجرای سه بز باهوش را می‌خوانند كه با هم برادرند و در یك دشت سرسبز زندگی می‌كنند .اما آن‌ها مجبور می‌شوند به علت خشك شدن دشت آنجا را ترك كنند .

کرم ابریشم مؤلف"منوچهر احترامی" ، معرفی کننده: مینا همت جو

فلفلی" یك كرم ابریشم دارد و از آن به خوبی مراقبت می‌كند. روزی كرم او ناپدید می‌شود و فلفلی هرچه به دنبالش می‌گردد او را نمی‌یابد، در حالی كه كرم ابریشم در پشت رخت‌خواب، پیله‌ای به دور خود تنیده است. روزها سپری می‌شود و فلفلی بسیار غمگین است. روزی ناگهان پروانه‌ای زیبا از پشت رخت‌خواب پروازكنان بیرون می‌آید.

تبریزی در ادامه گفت: سلسله نشست‌های کتاب‌خوان با هدف بهره‌مندی علاقه‌مندان کتابخوانی از کتاب در کتابخانه‌ها و مدارس به صورت ماهانه برگزار می‌شود. در این جلسات کتابداران، نویسندگان، شخصیت‌های فرهنگی عضو کتابخانه، دانش آموزان، اعضای کتابخانه‌های عمومی و سایر علاقه‌مندان به معرفی کتاب‌های خوانده‌شده خود می‌پردازند.

 

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

 

سه شهید (گفت و گویی صریح با همسران سه شهید شاخص انقلاب)

نویسنده: حمید داوود آبادی

ناشر: مؤسسه شهید حاج احمد کاظمی

تعداد صفحه: ۲۴۰

پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر ایجاد تحولات گسترده در ایران، موجب تغییرات اساسی در بسیاری از کشورهای جهان شد. این انقلاب مردمی عظیم، معادلات از پیش‌نوشته‌شده مستکبران را به نفع مستضعفان تغییر داد و موج بلند دریای مواجش، هیمنه جعلی استکبار جهانی را در هم شکست.

«سه شهید» خاطراتی بکر و کمترشنیده‌شده از سه فرزند برومند ایران سربلند را به‌زیبایی و با قلمی شیوا و متنی منسجم برای ما روایت می‌کند. این کتاب مستند تاریخی، آن‌قدر دل‌نشین و صمیمی به رشته تحریر در آمده، که بعید به نظر می‌رسد مخاطب پس از خواندن زندگی نخستین شهید گران‌قدر از این «سه‌ شهید» ِ والامقام (شهید طیب حاج رضایی) بی‌آنکه ماجرای زندگی دوشهید عزیز دیگر (سید علی اندرزگو و محمدعلی رجایی) را تا آخرین کلمات بخواند، کتاب را بر زمین بگذارد.

بیان حقایق ناب و کمتر در دسترسِ تاریخی و معرّفی جامع شخصیت‌های ناشناخته و اثرگذار در پاورقی‌های موثق و پی‌درپی این اثر، وجه تمایز «سه شهید» از کتاب‌های مشابه به شمار می‌رود.

مصاحبه با افراد حقیقی (نزدیکان و خانواده سه شهید بزرگوار) شاخص اطمینان‌بخشی است که علاوه بر ارزش‌بخشی به صحت گفتار نویسنده، ما را با سبک زندگی آن بزرگواران از نزدیک و به دور از کلیشه‌های تکراری مرسوم آشنا می‌سازد؛ همچنین مطالعه این کتاب ما را با  قدم‌های استوار طیب، عَیّارِ با ایمانِ دهه ۳۰ و ۴۰ خیابان‌های تهران، دست‌فروشیِ مسئولانه نوجوانی بی‌ادعا و بزرگ (که بعدها رئیس جمهور ایران اسلامی شد) و ‌لحظه‌های اضطراب‌انگیز تعقیب و گریز چریک قهرمان انقلابی، مأنوس و همراه می‌کند.

برای مطالعه این کتاب ارزشمند و آگاهی از ابعاد گوناگونِ زندگی سه شهیدی که هریک در برهه‌های مختلف، نقشی بسیار مهم و اثرگذار در به ثمر رسیدن نهال انقلاب اسلامی ایفا کرده‌اند به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنید.

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 0

دیروز: 10

این هفته : 10

این ماه : 131

همه : 4229