از سوی چنارانی نماینده محترم مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی:از کتابداران برگزیده کشوری و استانی اداره کتابخانه های عمومی نیشابور تقدیر شد

از سوی چنارانی نماینده محترم مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی:از کتابداران برگزیده کشوری و استانی اداره کتابخانه های عمومی نیشابور تقدیر شد.

از طرف چنارانی نماینده مجلس شورای اسلامی از کتابداران برگزیده کشوری و استانی اداره کتابخانه های عمومی نیشابور تقدیر شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور، از سوی هاجر چنارانی نماینده محترم مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، از کتابداران برگزیده کشوری و استانی اداره کتابخانه های عمومی نیشابور (جناب آقای مجید قدمیاری مسئول برگزیده کشوری، سرکار خانم مریم ابوالفضلی مسئول نمونه استان، سرکار خانم فریبا محمودی کتابدار نمونه استان، سرکار خانم سبیکه عاملی کتابدار نمونه استان)، تقدیر شد.

مقدم پاشا سرپرست اداره کتابخانه های عمومی نیشابور با اعلام این خبر گفت: جهت تکریم و ارزش گذاری به مقام والای کتاب،کتابخوانی و مطالعه و نیز تقدیر از زحمات کتابداران پرتلاش نیشابوری، سرهنگ حصاری مسوول دفتر خانم چنارانی نماینده محترم مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با همراهی چهره های فرهنگی شهرستان نیشابور از کتابخانه شریعتی نیشابور بازدید و از کتابداران کشوری و استانی این اداره که در هفته کتاب امسال از طرف نهاد کتابخانه های عمومی کشور و اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی، به عنوان کتابداران برگزیده،  انتخاب و شایسته تقدیر شناخته شده بودند با ارایه لوح تقدیری از طرف سرکارخانم چنارانی تجلیل کردند.

وی ادامه داد: در جلسه ای که با حضور سرهنگ حصاری مسوول دفتر سرکار خانم چنارانی و آقای الله خانی مشاور ایشان در محل کتابخانه شریعتی برگزار شد بر لزوم  اهمیت هرچه بیشتر به کتابخانه های عمومی شهرستان تاکید شد.

مقم پاشا افزود: حضور نمایندگان محترم مجلس و  نیز چهره های متعهد فرهنگی و دلسوز شهرستان در کتابخانه های عمومی مایه دلگرمی کتابداران است و در شناساندن کتابخانه ها به عنوان  یکی از مهم ترین مراکز فرهنگی کشور به عموم مردم نقش پررنگی دارد.

وی ابراز امیدواری کرد رشد و اعتلای کتابخانه های عمومی،حضور پرشور علاقمندان به کتاب در کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی با همراهی و  مشارکت همه مسولان افزایش یابد و ثمرات آن فراگیر شود.

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

 

سه شهید (گفت و گویی صریح با همسران سه شهید شاخص انقلاب)

نویسنده: حمید داوود آبادی

ناشر: مؤسسه شهید حاج احمد کاظمی

تعداد صفحه: ۲۴۰

پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر ایجاد تحولات گسترده در ایران، موجب تغییرات اساسی در بسیاری از کشورهای جهان شد. این انقلاب مردمی عظیم، معادلات از پیش‌نوشته‌شده مستکبران را به نفع مستضعفان تغییر داد و موج بلند دریای مواجش، هیمنه جعلی استکبار جهانی را در هم شکست.

«سه شهید» خاطراتی بکر و کمترشنیده‌شده از سه فرزند برومند ایران سربلند را به‌زیبایی و با قلمی شیوا و متنی منسجم برای ما روایت می‌کند. این کتاب مستند تاریخی، آن‌قدر دل‌نشین و صمیمی به رشته تحریر در آمده، که بعید به نظر می‌رسد مخاطب پس از خواندن زندگی نخستین شهید گران‌قدر از این «سه‌ شهید» ِ والامقام (شهید طیب حاج رضایی) بی‌آنکه ماجرای زندگی دوشهید عزیز دیگر (سید علی اندرزگو و محمدعلی رجایی) را تا آخرین کلمات بخواند، کتاب را بر زمین بگذارد.

بیان حقایق ناب و کمتر در دسترسِ تاریخی و معرّفی جامع شخصیت‌های ناشناخته و اثرگذار در پاورقی‌های موثق و پی‌درپی این اثر، وجه تمایز «سه شهید» از کتاب‌های مشابه به شمار می‌رود.

مصاحبه با افراد حقیقی (نزدیکان و خانواده سه شهید بزرگوار) شاخص اطمینان‌بخشی است که علاوه بر ارزش‌بخشی به صحت گفتار نویسنده، ما را با سبک زندگی آن بزرگواران از نزدیک و به دور از کلیشه‌های تکراری مرسوم آشنا می‌سازد؛ همچنین مطالعه این کتاب ما را با  قدم‌های استوار طیب، عَیّارِ با ایمانِ دهه ۳۰ و ۴۰ خیابان‌های تهران، دست‌فروشیِ مسئولانه نوجوانی بی‌ادعا و بزرگ (که بعدها رئیس جمهور ایران اسلامی شد) و ‌لحظه‌های اضطراب‌انگیز تعقیب و گریز چریک قهرمان انقلابی، مأنوس و همراه می‌کند.

برای مطالعه این کتاب ارزشمند و آگاهی از ابعاد گوناگونِ زندگی سه شهیدی که هریک در برهه‌های مختلف، نقشی بسیار مهم و اثرگذار در به ثمر رسیدن نهال انقلاب اسلامی ایفا کرده‌اند به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنید.

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 3

دیروز: 9

این هفته : 45

این ماه : 132

همه : 4425

Kubik-Rubik Joomla! Extensions