همزمان با برگزاری نشست های کتابخوان، نشست ویژه نابینایان در کتابخانه عمومی دکتر شریعتی برگزار گردید

همزمان با برگزاری نشست های کتابخوان، نشست ویژه نابینایان در کتابخانه عمومی دکتر شریعتی برگزار گردید.

قدمیاری مسئول کتابخانه دکتر شریعتی با اعلام این خبر افزود حضور و مشارکت روشندلان موفق و فعال جامعه در این نشست، حال و هوای متفاوتی به کتاب‌خوان داد. کرامت قشر روشندل ما به قدری است که خداوند در قرآن کریم از تکریم این عزیزان گفته است و روشندلان از جایگاه ویژه ای در میان اقشار مختلف جامعه برخوردارند.  بدین منظور نیازهای مطالعاتی روشندلان باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. در این راستا نشست کتابخوان ویژه نابینایان و کم بینایان مهرماه 1396 در بخش نابینایان کتابخانه دکتر شریعتی با معرفی 6 کتاب و با حضور گسترده علاقه مندان برگزار گردید.

کتاب های معرفی شده در نشست کتابخوان به شرح ذیل می باشد:

خلاصه 15 روز تا سلامتی/ نویسنده جمشید خدادادی، معرفی کننده : عفت زردادی(عضو کتابخانه نابینایان)

پیام‌ها و نكات مربوط به تغذیه سالم و اصول آن در قرآن كریم به فراوانی یافت می‌شود. از جمله موضوع‌های مورد بررسی می‌توان به مواردی مانند خودشناسی و خداشناسی؛ ساختمان بدن انسان؛ بدن انسان و مواد چهارگانه غذایی؛ قرآن كریم و تغذیه انسان؛ مزاج‌های گوناگون مواد غذایی؛ پاك‌سازی بدن از سموم؛ آداب خوردن غذا و مهمانی و انواع مختلف ظروف غذا اشاره كرد.

تشنه لبان/ نویسنده حمید گروگان، معرفی کننده :بهناز بیاتی(عضو کتابخانه نابینایان)

كتاب حاضر از نوع كتاب‌های مقتل است كه درباره واقعه كربلا و شهیدان عاشورا به چاپ رسیده است. در تالیف كتاب سعی شده است به معرفی آن دسته از اصحاب عاشورا پرداخته شود كه از آنان یافته‌هایی روشن، مستند و تقریبا خالی از ابهام در دسترس بوده است. كتاب از صبح عاشورا و خیمه زدن اصحاب امام (ع) آغاز می‌شود و با ذكر وقایعی كه در روز عاشورا رخ داده است از ابن سعد و لشكر جرارش، دعای امام و سخن ایشان با كوفیان، اتمام حجت امام تا توبه و بازگشت حر و التهاب زینب (س) ادامه می‌یابد و با ذكر هجمه جمعی دشمن، به شرح مقتل‌ها پرداخته می‌شود. بعد از ذكر مقتل‌های اصحاب به مقتل‌های اهل بیت اشاره شده است كه با شرح شام غریبان به پایان می‌رسد.

ارزش و ورزش/ نویسنده محمد ابراهیم خلیلی، معرفی کننده: رضا صفائی (عضو کتابخانه نابینایان)

نگارنده در این كتاب خصوصیات و ویژگی‌های ورزشكار نمونه را همراه با احادیث و سخنان ائمه مطرح نموده است.

لطفا گوسفند نباشید/ نویسنده محمود نامنی، معرفی کننده : فاطمه الله آبادی( عضو کتابخانه نابینایان)

کتاب مذکور، در حقیقت نویسنده ای ندارد! بلکه شخصی به نام محمود نامنی آن را از کتب، سخنرانی ها، دست نوشته ها و مقالات متعدد جمع آوری کرده و بدین ترتیب این کتاب نه نویسنده، که دارای گردآورنده است. توضیح دیگر آنکه در این کتاب، اندیشه ها، سخنان، داستانهای کوتاه و تجربیات بی بدیلی گرد هم آمده و به دلیل کوتاهی و بخش بخش بودن مطالب آن حتی برای افرادی که اندک زمانی برای مطالعه دارند قابل استفاده است. زیرا مطالب آن به یکدیگر مرتبط نبوده و دارای جملاتی منفک از هم میباشد.

سلام بر ابراهیم/ نویسنده گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی، معرفی کننده: ناهید خوارزمیان( کتابدار بخش نابینایان)

كتاب حاضر دربرگیرنده زندگی‌نامه و خاطراتی از شهید ابراهیم هادی است كه از زبان خانواده، دوستان، و هم‌رزمان وی بازگو شده است. تصاویری از این شهید گرانقدر بخش پایانی كتاب را تشكیل می‌دهد.

عیدی آخر:مجموعه خاطرات شهید حمید رضا مرادی/ نویسنده:الهه حاجی حسینی، معرفی کننده : جواد قرونه( عضو کتابخانه نابینایان)

کتاب مصور حاضر روايتي از زندگي و خاطرات شهيد «حميدرضا مرادي» است که در قالب داستان‌هاي کوتاه و با زباني ساده و روان نگاشته شده‌اند.

 

 

 

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 6

دیروز: 9

این هفته : 57

این ماه : 248

همه : 6716

Kubik-Rubik Joomla! Extensions