در پی سلسله نشست های کتابخوان کتابخانه ای برگزار شد: نشست کتابخوان ویژه کودک و نوجوان در کتابخانه دکتر شریعتی

در پی سلسله نشست های کتابخوان کتابخانه ای برگزار شد: نشست کتابخوان ویژه کودک و نوجوان  در کتابخانه دکتر شریعتی

در این نشست که با حضور تعداد زیادی از کودکان علاقه مند به کتاب و کتابخوانی در بخش کودک کتابخانه دکتر شریعتی برگزار شد علاقه مندان به معرفی کتاب های خوانده شده پرداختند.

در این نشست ویژه کودک و نوجوان 4 کتاب معرفی و به اشتراک گذاشته شد:

کتاب:  "خانه سبز" ، اثر:  استیون کرول ، معرفی کننده : طاها علی آبادی

خانه سبز» که لوح تقدیر انخستین دوره جشنواره کتاب‌های سبز در سال ۲۰۰۹ را گرفته است، کتابی درباره بازیافت، کاهش میزان زباله و استفاده مجدد از آن‌ است. ترکیب بندی تصویرگری کتاب پر جزییات و روشن است. در نتیجه کودکان را دعوت می‌کند تا بارها و بارها به سراغ تصویرهای خانه پر از خرت و پرت موش موشک و دوستان دوستدار محیط‌ زیست او بروند.

کتاب:" بابا شمل و خر تنبل   اثر: ژیلا احمدی  ،  معرفی کننده : حسین علی آبادی

در این داستان که در قالب شعر تدوین شده، ماجرای مردی به نام "بابا شمل" بازگو می‌شود که برای دیدن دوستش عازم سفر می‌شود .او در بین راه مردی را می‌بیند که ناراحت است .وقتی علت ناراحتی او را جویا می‌شود در می‌یابد که شتر مرد فرار کرده است .پس بابا شمل سنگی به سوی شتر پرتاب می‌کند ;در نتیجه شتر کور می‌شود .صاحب شتر با عصبانیت از بابا شمل می‌خواهد که با او نزد کدخدا برود تا از این طریق بتواند خسارت دریافت کند .آنها در بین راه با مرد دیگری مواجه می‌شوند که پای خرش در گل فرو رفته، و مرد از بیرون آوردن خر عاجزات ;از همین رو، بابا شمل دست به کار می‌شود، اما از بخت بد دم خر کنده می‌شود .بنابر این صاحب الاغ هم برای دادخواهی عازم خانه کدخدا می‌شود .کدخدا پس از شنیدن حرف‌های آنها دستور می‌دهد تا با اره شتر را به دو نیمه تقسیم کنند و بابا شمل فقط نصف پول شتر را بپردازد .صاحب الاغ وقتی قضاوت کدخدا را می‌شنود با خود می‌گوید "می‌خوام خرم را زنده خر بی‌دم به از خر مرده "و بدین ترتیب بابا شمل از پرداخت خسارت معاف می‌گردد .این داستان با تصاویر رنگی همراه است .

 

کتاب :" اکبر کاراته و آقایون کچل"  ،  اثر: محسن حاجی آبادی،   معرفی کننده : رضا امیری

مجموعه «داستان‌هایی از دفاع مقدس» در قالب طنز است. نگارنده که نوجوانان را مخاطب اصلی خود می‌داند در تلاش است تا فرهنگ اخلاص، صمیمیت و شهادت را به عنوان آموزه‌های اصلی دوران دفاع مقدس به نسل نوجوان انتقال دهد. آمبولانس لودری، مکانیک‌ها، انباردار بداخلاق، ارتشی‌ها، این‌ها دیوند یا اجنه و بچه‌های بهشت عنوان برخی از داستان‌های این اثر هستند. نویسنده در پایان تعدادی از عکس‌های واقعی، اماکن و شخصیت‌های داستان‌ها را نیز ارایه داده است.

کتاب:" تعطیلات عجیب و غریب " اثر: جکلین ونیلسون ،  معرفی کننده :  مهزیار ماروسی

کتاب تعطیلات عجیب و غریب داستان پسری است نه ساله که علاقه‌ زیادی به تماشای تلویزیون، خواندن کتاب و درست کردن پازل دارد؛ اما اصلاً از ورزش کردن و سرگرمی‌های پر جنب‌وجوش لذت نمی‌برد؛ و از همه مهم‌تر نمی‌تواند بدون خرس عروسکی‌اش شب‌ها بخوابد. تا این‌که یک روز پدرش او را در یک عمل انجام‌شده می‌دهد و تیم را علی‌رغم مخالفتش در یک اردوی ماجراجویانه ثبت‌نام می‌کند.

 

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

    کتاب غذا در نهج البلاغه اثر مهندس مصطفی بیان با نظارت دکتر علیرضا بیان از سوی نشر آهنگ قلم منتشر شد. این کتاب دومین اثر پژوهشی نویسنده بعد از کتاب غذا در قرآن است . کتاب با استناد به کلام امیر المومنین علی(ع) در نهج البلاغه، با زبانی ساده اما علمی به تشریح فواید و مضرات خواراکی‌ها و آشامیدنی‌هایی مانند خرما، عسل، گندم، شیر مادر، میوه جات پرداخته است. مطالبی در فواید روزه و روزه‌داری و اینکه در این ایام از چه مواد غذایی باید استفاده شود؛ بحث حج و فلسفه‌ی آن؛ لقمه‌ی حلال و حرام؛ عناصر اصلی معدنی؛ عناصر جزیی کمیاب؛ انواع ویتامین‌ها طبق آیات قرآن و سخنان امام علی(ع) در نهج البلاغه نیز محور...

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 19) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 1

دیروز: 8

این هفته : 79

این ماه : 250

همه : 2539