در پی برگزاری سلسله نشست های کتابخوان مدرسه ای : مدرسه شهید حسین نصرآبادی روستای فیض آباد میزبان کتابخوانان دانش آموز بود.

در پی برگزاری سلسله نشست های کتابخوان مدرسه ای : مدرسه شهید حسین نصرآبادی روستای فیض آباد میزبان کتابخوانان دانش آموز بود.

فاطمه تبریزی کتابدار کتابخانه شریعتی از برگزاری اولین نشست کتابخوان مدرسه ای در سال جدید با حضور پرشور دانش آموزان علاقه مند به کتابخوانی مدرسه شهید حسین نصر آبادی روستای فیض آباد خبر داد.

تبریزی کتابدار برگزار کننده نشست کتابخوان کتابخانه شریعتی با اعلام این خبر افزود مطالعه و کتابخوانی از اهمیت زیادی برخوردار است و افراد با مطالعه می توانند راه های بیشتر و تجربیاتی را کسب کنند.

به گفته وی مطالعه برای هر انسانی و در سنی نیاز است و باید تلاش کرد تا با ایجاد شرایط مناسب و برنامه ریزی فضای مطالعه را فراهم نمودو نشست های کتابخوان مدرسه ای با هدف ترغیب دانش آموزان به خواندن ببه صورت دوره ای برگزار می گردد.در این نشست صمیمی و پرشور 6 کتاب معرفی گردید که به شرح ذیل می باشد:

 

*کتاب:  ماهی ها ، نویسنده: میر ابوالفتح دعوتی ، ناشر: نشر فرهنگ اسلامی ،سال نشر:  1368  ، معرفی‌کننده:  رضوان خصراقی            

کتاب ماهی ها مطالبی درباره ی شیوه ی زندگی و ویژگی های بعضی ماهی ها می باشد نگارنده در كتاب سعی كرده است بیولوژی كلیه ماهیان دریای خزر و حوزه آبریز آن را معرفی نماید. این کتاب در ۲۴ صفحه توسط انتشارات فرهنگ اسلامی برای گروه های سنی ج و د  منتشر شده است.      

 *کتاب: میرزا کوچک خان جنگلی ، نویسنده:  امیر حسین فردی ،  ناشر: مدرسه  ، سال نشر:  1392، معرفی‌کننده:  زهرا شیر نژاد

این کتاب زندگی و مبارزات میرزاکوچک را به صورت مصور برای کودکان به تصویر کشیده است. این کتاب شامل دو بخش است: بخش اول داستان کوتاهی با نام «قله پر از برف» و بخش دوم شرح حالی کوتاه از زندگی میرزا و نهضت جنگل است.

 *کتاب:  چراهای شگفت انگیز گیاهان ، نویسنده: رویا خویی، * ناشر: محراب قلم  ، سال نشر:   1389   ، معرفی‌کننده:  زهرا سید آبادی          

كتاب مصور و رنگی حاضر كه از مجموعه "چراهای شگفت‌انگیز "برای نوجوانان به فارسی ترجمه شده، حاوی اطلاعات علمی سودمندی در خصوص انواع گیاهان است .مطالب كتاب در قالب پرسش و پاسخ درج گردیده است .

*کتاب:     زمین لرزه ، نویسنده:   عادل ارشقی، ،ناشر: شکوفه ، سال نشر:     1368  ،معرفی‌کننده:  فاطمه شورورزی

در این نوشتار به اجمال، مباحثی درباره زمین لرزه و عوارض جانبی آن، برای دانش‌آموزان دوره‌های راهنمایی ودبیرستان فراهم آمده است

*کتاب:    پیام های نهفته آب ، نویسنده:   ماساروایموتو ، ناشر: دادار * سال نشر: 1385   ، معرفی‌کننده:  فاطمه عبادی نیا

اين كتاب مصور شاهكاري است كه نشان مي‌دهد چگونه كلام و فكر و احساس ما بر مولكول‌هاي آب تأثير مي‌گذارد، و از آنجا كه قسمت اعظم بدن انسان و كره خاكي را آب تشكيل مي‌دهد، از طريق آب مي‌توان شادي و سلامت را به كل دنيا ارزاني داشت. اين كتاب به ما نشان مي‌دهد كه چگونه تأثيرات مثبت دعاگوي سبقت را از علم ربوده است، و چگونه عواطف و احساسات توليد ظنين‌افكني مثبت يا منفي مي‌كنند .

 *کتاب: دانه ها و نهال ها ، نویسنده: تری جنینگز ،  سال نشر:    1382  ،ناشر: موسسه فرهنگی فاطمی، معرفی‌کننده:  ریحانه حسینی

 کتاب حاضر كه به روند تولید مثل در درختان اختصاص دارد، با هدف نزدیك كردن تجربیات باغبانی و جنگل ـ كه به طور سنتی از هم جدا هستند ـ نگارش یافته است .در این كتاب درباره سیستم‌های تولید مثل و تولید گل، بذر و میوه، و نیز مفاهیم اكولوژیكی سخن به میان آمده است.

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 2

دیروز: 18

این هفته : 40

این ماه : 270

همه : 7085

Kubik-Rubik Joomla! Extensions