فراخوان هفتمین دوره جشنواره رضوی

اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور اعلام کرد: همزمان با سری برنامه‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)؛هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار می‌شود.

 فراخوان هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(علیه‌السلام) از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور منتشر شد.

 به گزارش اداره کتابخانه های عمومی نیشابور، جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف ترویج فرهنگ رضوی و گسترش و ترویج مطالعه با موضوع فرهنگ غنی اسلامی و سیرة ائمة معصوم(علیهم‌السلام) و به مناسبت ایام با برکت دهة کرامت برگزار می‌شود.

محمدرضا مقدم پاشا سرپرست اداره کتابخانه های عمومی نیشابور با اعلام این خبر گفت:این جشنواره در هفتمین دوره خود با هدف ترویج فرهنگ رضوی و مطالعه با موضوع فرهنگ غنی اسلامی و سیره ائمة معصوم (علیهم‌السلام) به ارائه 6 عنوان کتاب پیرامون زندگی امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت احمد بن موسی(ع)، برای گروه‌های سنی کودک، نوجوان و بزرگسال می پردازد.

مقدم پاشا افزود:همچنین در این دوره از مسابقه کتابخوانی با توجه به شخصیت معنوی حضرت معصومه(سلام‌الله علیها) و احمد بن موسی(علیهماالسلام) و همچنین تقارن برگزاری جشنواره با دهه کرامت (ولادت این دو بزرگوار در این ایام) برای بخش جوان و بزرگسال علاوه بر کتاب با موضوع امام رضا(علیه‌السلام)، کتاب با موضوع آن بزرگواران نیز انتخاب شده است .

گفتنی است در این جشنواره  شش عنوان کتاب در بخش‌های کودک، نوجوان و بزرگسال در موضوع‌های امام رضا(علیه‌السلام)، حضرت معصومه(سلام‌الله علیها)، حضرت احمد بن موسی(علیهما‌السلام)، به مخاطبان عرضه می‌شود.

 در بخش کودک کتاب 10 قصه از امام رضا(علیه‌السلام) برای بچه‌ها، نویسنده: مژگان شیخی، ناشر: قدیانی و در بخش نوجوان کتاب ماه غریب من، نویسنده: مجید ملا‌محمدی، ناشر: به نشر معرفی شده است و امام رضا(ع) و زندگی، نویسنده: مهدی غلامعلی ،مهارت‌های زندگی در سیره رضوی، نویسنده : محمدرضا شرفی ؛ بانوی ملکوت، نویسنده: آیت‌الله علی کرمی‌جهرمی، و کتاب چلچراغ، نویسنده: جلیل عرفان‌منش  از دیگر کتاب های   معرفی شده در این جشنواره است.

لازم به یاد آوری است آخرین مهلت ارسال پرسشنامه‌های هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی 1 تیرماه 1396، خواهد بود. علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت کتاب‌های مسابقه (10 قصه از امام رضا (علیه‌السلام) برای بچه‌ها، ماه غریب من، امام رضا علیه‌السلام و زندگی، مهارت‌های زندگی در سیره رضوی، بانوی ملکوت، چلچراغ و...) به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنند. همچنین فایل pdf  منابع مسابقه در پایگاه اینترنتی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به آدرس iranpl.ir نیز منتشر شده است.

پرسشنامه های این مسابقه،  شامل 20 سؤال و دارای جداول ثبت اطلاعات کامل فردی، هویتی و کد‌گذاری‌ شده ماشین‌خوان است، که شرکت‌کنندگان در صورت پاسخگویی درست به تمامی پرسش‌ها به قرعه‌کشی راه خواهند یافت.

 با توجه به برگزاری مسابقه در دو بخش مکتوب و الکترونیکی، به‌منظور صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، حمایت از طبیعت و در راستای تحقق اهداف سال اقتصاد مقاومتی، برای شرکت‌کنندگانی که با روش الکترونیکی پاسخ سؤالات را می‌دهند (در صورت پاسخ صحیح به 18 سؤال) امتیاز کامل و امکان شرکت در قرعه‌کشی در نظر گرفته خواهد شد. ششمین دوره این مسابقه با مشارکت بیش از 238 هزار نفر در سال 1395 برگزار شد.

جوايز:

به‌برگزيدگان‌جشنواره‌ علاوه‌ بر‌لوح سپاس‌و‌تنديس جشنواره‌هدايايي‌به‌شرح‌ذيل‌اهدا‌ميشود:

 

313 جايزة يك ميليون ريالي براي‌313 نفر‌از‌برگزيدگان‌بخش‌انفرادي‌جشنواره

جايزة ويژه براي 8 خانواده (دو‌خانواده‌2 نفره،‌دو‌خانواده‌3 نفره،‌دو‌خانواده‌4 نفره‌،‌دو‌خانواده‌5 نفره‌يا‌بيشتر)

خانوادة‌اول‌و‌دوم‌دونفره‌مبلغ‌5/000/000 ريال

خانوادة‌اول‌سه نفره‌مبلغ‌7/500/000 ريال‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌- خانوادة‌دوم‌سه نفره:5/000/000 ريال

خانوادة‌اول‌چهارنفره‌مبلغ 10/000/000 ريال‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌- خانوادة‌دوم‌چهارنفره:‌7/500/000 ريال‌‌

خانوادة‌اول‌پنج نفره‌مبلغ‌15/000/000 ريال‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌- خانوادة‌دوم‌پنج نفره:‌10/000/000 ريال‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

  گاهشمار:

مهلت ارسال آثار: 1 / تير/ 96

داوري آثار: 20 / تير/ 96

برگزاري آيين اختتاميه: دهة كرامت

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

 

سه شهید (گفت و گویی صریح با همسران سه شهید شاخص انقلاب)

نویسنده: حمید داوود آبادی

ناشر: مؤسسه شهید حاج احمد کاظمی

تعداد صفحه: ۲۴۰

پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر ایجاد تحولات گسترده در ایران، موجب تغییرات اساسی در بسیاری از کشورهای جهان شد. این انقلاب مردمی عظیم، معادلات از پیش‌نوشته‌شده مستکبران را به نفع مستضعفان تغییر داد و موج بلند دریای مواجش، هیمنه جعلی استکبار جهانی را در هم شکست.

«سه شهید» خاطراتی بکر و کمترشنیده‌شده از سه فرزند برومند ایران سربلند را به‌زیبایی و با قلمی شیوا و متنی منسجم برای ما روایت می‌کند. این کتاب مستند تاریخی، آن‌قدر دل‌نشین و صمیمی به رشته تحریر در آمده، که بعید به نظر می‌رسد مخاطب پس از خواندن زندگی نخستین شهید گران‌قدر از این «سه‌ شهید» ِ والامقام (شهید طیب حاج رضایی) بی‌آنکه ماجرای زندگی دوشهید عزیز دیگر (سید علی اندرزگو و محمدعلی رجایی) را تا آخرین کلمات بخواند، کتاب را بر زمین بگذارد.

بیان حقایق ناب و کمتر در دسترسِ تاریخی و معرّفی جامع شخصیت‌های ناشناخته و اثرگذار در پاورقی‌های موثق و پی‌درپی این اثر، وجه تمایز «سه شهید» از کتاب‌های مشابه به شمار می‌رود.

مصاحبه با افراد حقیقی (نزدیکان و خانواده سه شهید بزرگوار) شاخص اطمینان‌بخشی است که علاوه بر ارزش‌بخشی به صحت گفتار نویسنده، ما را با سبک زندگی آن بزرگواران از نزدیک و به دور از کلیشه‌های تکراری مرسوم آشنا می‌سازد؛ همچنین مطالعه این کتاب ما را با  قدم‌های استوار طیب، عَیّارِ با ایمانِ دهه ۳۰ و ۴۰ خیابان‌های تهران، دست‌فروشیِ مسئولانه نوجوانی بی‌ادعا و بزرگ (که بعدها رئیس جمهور ایران اسلامی شد) و ‌لحظه‌های اضطراب‌انگیز تعقیب و گریز چریک قهرمان انقلابی، مأنوس و همراه می‌کند.

برای مطالعه این کتاب ارزشمند و آگاهی از ابعاد گوناگونِ زندگی سه شهیدی که هریک در برهه‌های مختلف، نقشی بسیار مهم و اثرگذار در به ثمر رسیدن نهال انقلاب اسلامی ایفا کرده‌اند به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنید.

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 0

دیروز: 10

این هفته : 10

این ماه : 131

همه : 4229