در پی برگزاری نشست کتابخوان مدرسه ای توسط کتابخانه شریعتی شهرستان نیشابور صورت گرفت: نشست کتابخوان در دبستان دخترانه بنت الهدی چهارشنبه 11 اسفند ماه 1395

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور با تلاش کتابخانه عمومی شریعتی نیشابور نشست کتاب خوان مدرسه ای در دبستان بنت الهدی با حضور دانش آموزان دختر پایه ششم ابتدایی برگزار گردید. در این نشست دانش آموزان علاقه مند به معرفی 5 کتاب پرداختند که به شرح ذیل می باشد:

کتاب مرغ زحمتکش ، نویسنده :یوشینس ، ارائه دهنده : ستاره ناصری    

داستان این نوشتار مصور و رنگی از سری قصه‌های دوست داشتنی، درباره یک مرغ و خروس و موش کوچولویی است که کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. خروس و موش می‌فهمند بدون زحمت و تلاش هرگز چیزی به دست نمی‌آید.

کتاب از هسته تا گلابی  ، نویسنده :طلیعه خادمیان ، ارائه دهنده : فاطمه طوسی  

احترام به احساس‌های نوجوانان وجوانان و بها دادن به ابراز و بیان آن از طریق نگارش، علاوه بر تقویت حس اعتماد به نفس، تشویقی محسوب می‌گردد كه به وسیله آن شخص استعداد نویسندگی یا شاعری را در خویش كشف كرده و در باروری آن بیش از پیش می‌كوشد.

کتاب روح درخت آلو ، نویسنده: مریم مهدیزاده ، ارائه دهنده :فاطمه شوریابی       

روح درخت آلو قصه‌‌ی دختری به نام بهار است كه به دلایل ژنیتكی قادر به راه رفتن نیست. این دختر كوچولو با پرنده‌ها مهربان بود و برای آنها غذا می‌ریخت. یك شب بهار خواب عجیبی می‌بیند. او خواب می‌بیند كه فرشته‌ای در قالب درخت آلو با او صحبت می‌كند. بهار با درخت در مورد اینكه دوست دارد راه برود سخن می‌گوید و درخت به او می‌گوید زمانی كه میوه‌های من برسد تو راه خواهی رفت.

کتاب   وعده الهی ، نویسنده: غلامرضا آبروی، ارائه دهنده: کیمیا کمالی

"در این كتاب مصور و رنگی، شیوه‌ی وضو گرفتن با زبانی كودكانه به همراه تصاویری در قالب شعر، به كودكان آموزش داده می‌شود

کتاب: حضرت نوح ، نویسنده:   فاطمه کاظمی ،ارائه دهنده:  زهرا سکاکی

نوح (ع) یكی از بندگان برگزیده خدا بود. خدا نوح را به پیامبری برگزید تا مردم را از خواب غفلت بیدار كند و از پرستش بت‌ها بازدارد. زمان زیادی گذشت اما تنها عده كمی به خداوند ایمان آوردند. تا این كه نوح به فرمان خداوند كشتی‌ای ساخت و به همراه ایمان‌آورندگان سوار كشتی شد. عذاب الهی نازل شد و كسانی كه با فرمان خدا مخالفت كرده بودند، غرق شدند. سپس نوح و همراهانش زندگی تازه‌ای را روی زمین آغاز كردند. 

 

 

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 2

دیروز: 18

این هفته : 40

این ماه : 270

همه : 7085

Kubik-Rubik Joomla! Extensions