دانش آموزان دبستان انصار در نشست کتابخوان به معرفی چندین عنوان کتاب پرداختند.

دانش آموزان دبستان انصار در نشست کتابخوان به معرفی چندین عنوان کتاب پرداختند.

از سری نشست های کتابخوان مدرسه ای دانش آموزان پایه ششم دبستان پسرانه انصار هفته دوم اسفند ماه به معرفی کتاب های خوانده شده پرداختند.

تبریزی کتابدار کتابخانه شریعتی با اعلام این خبر افزود : در راستای گسترش و ترویج فرهنگ مطالعه مفید این نشست در هفته دوم اسفند ماه ساعت 10 صبح در دبستان انصار با حضور پرشور دانش آموزان و معلمین برگزار گردید که در آن 5 عنوان کتاب توسط دانش آموزان علاقه مند معرفی گردید.

کتاب های معرفی شده در نشست کتابخوان مدرسه ای به شرح ذیل می باشد:

سوسک طلایی و مرغ بد شانس مؤلف مرتضی نیک آئین( ارائه دهنده: معین جاور سینه)

داستان مصور و رنگی حاضر، درباره مرغ‌ها و خروس‌هایی است كه در كنار دیگر حیوانات اهلی در مزرعه‌ای به سر می‌برند .یكی از مرغ‌ها كه "مرغی "نام دارد سوسك‌های طلایی را با اشتها می‌خورد !شبی از شب‌ها پس از بارش باران وقتی مرغی به سوی لانه می‌رود "سوسكی "را می‌بیند كه واژگون بر روی زمین افتاده است . مرغی به سوسك می‌گوید : لازم نیست از من بترسی !بگو ببینم از كجا آمده‌ای؟ " سوسك طلایی به او می‌گوید كه از ماه آمده است .سوسكی این گونه وانمود می‌كند كه چون روباه از ترس شكارچی‌ها به ماه آمده بود و برای آن كه او در زیر پایش له نشود به زمین آمده است .مرغی خرف او را باور نمی‌كند، اما سوسك می‌گوید : اگر شب هنگام به ماه نگاه كنی لكه قهوه‌ای رنگی می‌بینی كه آن لكه همان روباه است .پس مرغی با خاطری آسوده از میان بیشه عبور می‌كند ;این در حالی است كه روباه با چشم‌های سبز روشن منتظر اوست، اما مرغی با این تصور كه چشم‌های روباه كرم شب تاب است محكم به آن نوك می‌زند و در نتیجه روباه با درد فراوان پا به فرار می‌گذارد.

 

باغ وحش مؤلف شادی بلکامه( ارائه دهننده : پوریا گلستانی)

در این داستان مصور و رنگی، گروه سنی "ب "با برخی حیوانات آشنا می‌شوند و اطلاعاتی درباره زندگی و تغذیه آنها به دست می‌آورند .در این داستان، "آرمین " كوچولو به همراه پدربزرگ و مادربزرگش به باغ وحش می‌رود .او در آن جا حیوانات وحشی و پرندگان مختلف را می‌بیند و در مورد هر كدام از پدربزرگش سوال می‌كند، پدربزرگ نیز درباره آنها توضیح می‌دهد ."

 

شاهزاده سنگی مؤلف اسکار وایلد( ارائه دهنده: حسین عابد)

در میدان شهر مجسمه سنگی وجود داشت که این مجسمه از جواهرات و سنگ ساخته شده بود. هر بار نیازمندی کنار این مجسمه می نشست و با گریه دعا می کرد که ای کاش مشکلش حل شود. در این زمان پرستویی از راه می رسید و تکه ای از جواهرات مجسمه سنگی را به نیازمندان می داد. در آخر از مجسمه تنها سنگ باقی ماند اما نیازمندی نبود.

 

عسلی و زرافه  مؤلف مرضیه جوکار( ارائه دهنده : مهرداد انجیدنی)

"عسلی" در حال بازی کردن با عروسک‌هایش کم‌کم خسته شد و به این فكر افتاد كه ای كاش عروسك‌ها زنده بودند، پس به مادرش گفت كه یك حیوان خانگی می‌خواهد. مادر به او پیشنهاد داد كه می‌تواند برایش یك خرگوش یا ماهی بخرد، اما عسلی هیچ‌یك از اینها را نپذیرفت و اصرار كرد كه یك زرافه می‌خواهد. پدر نیز به باغ وحش رفت و یك زرافه برای عسلی خرید. زرافه هم برگ‌های درخت توت را خورده و بعد از چند روز خیلی غمگین شده بود . مادر به عسلی گفت كه زرافه باید به باغ‌وحش برگردد و نزد دوستانش بازی كند و از درختان آن‌جا غذا بخورد. عسلی نیز قبول كرد و پدر هم زرافه را به باغ وحش برد و یك زرافه عروسكی برای عسلی خرید."

 

قصه های شب پدر بزرگ مؤلف ناصر نثار( ارائه دهنده: مهدیه شمس آبادی)

قصه های شب پدربزرگ عنوان کتابی است از ناصر نثار که در 96 صفحه و توسط انتشارات موسسه انتشاراتی یاران علم و دانش در سال 1392 به چاپ رسیده است. موضوع اصلی این کتاب داستان های حیوانات است.

 "کتاب حاضر، مشتمل بر داستان‌‌های کوتاه با موضوع تخیلی و آموزنده است و برای گروه سنّی (ج) تهیه است. عنوان برخی از داستان‌ها عبارتند از: کرم شب‌تاب؛ مشورت؛ دوستی؛ پرواز؛ خاله خروسه؛ هیزم شکن؛ نوروز؛ لک لک و روباه؛ کرم شب‌تاب و موش و گربه.

 

 

 

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 2

دیروز: 18

این هفته : 40

این ماه : 270

همه : 7085

Kubik-Rubik Joomla! Extensions