کتابخوانان کتابخانه شریعتی با معرفی چندین عنوان کتاب در هفته اول اسفند گرد هم آمدند.

نشست آقایان کتابخانه شریعتی شهرستان نیشابور در هفته اول اسفند ماه ساعت 15:30 در بخش مرجع کتابخانه شریعتی برگزار گردید. تبریزی کتابدار کتابخانه شریعتی با اعلام این خبر افزود: در این نشست و دورهمی صمیمانه 6 عنوان کتاب معرفی گردید.

کتاب های معرفی شده در این نشست به شرح ذیل می باشد:

بهشت یا جهنم انتخاب با شماست نوشته مسعود لعلی( ارائه کننده : هویار مرآتی)

زندگي و حیات ما با دونوع مرگ تهدید میشود : اول مرگي كه پایان حیات فیزیکي ماست و دوم مرگي كامالً غیر ملموس وتدریجي, مرگي كه در آن مهم ترین جنبه های وجود انساني ما به ورطه نیستي و اضمحالل كشانده مي شود. مرگ رویاها, استعدادها و شخصیت برتر انساني مان. چه بسیار كساني كه سالهاست حیات واقعي را بدرود گفته اند و مرده گاني هستند خفته درتابوت جسم خویش ودر دوزخي بس عظیم و هولناک روزگار بسر مي برند. دوزخ ترسها , شک ها, ناامیدی ها , ضعفها, حقارت ها, بي برنامه گي ها, نفرت ها , افسردگي ها و دلبستگي ها. این كتاب از بهشت وجهنمي كه ما انسان ها برروی زمین برای خود خلق مي كنیم صحبت مي كند.

 

چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد مؤلف اسپنسر جانسون( ارائه کننده: هویار مرآتی)

چه کسی پنیر مرا برداشته داستانی است درباره تغییر انسانها در محلی به نام هزار توی زندگی ، که برای چهار شخصیت داستان اتفاق می افتد و آنکس که باهوش تر است درهزار تو دنبال پنیر می گردد و با شامه قوی و تشخیص به موقع بوی پنیر سریع تر موفق به خروج از مارپیچ های تونل هزارتو میشود . پنیر نمادی است از آنچه میخواهیم در زندگی خود داشته باشیم اعم از شغل ، پول، رابطه دوستانه ، احترام و ...

  

حکایت دولت و فرزانگی مؤلف مارک فیشر( ارائه کننده: بنیامین عمارلو)

کتاب «حکایت دولت و فرزانگی» اثر «مارک فیشر» و ترجمه‌ی «گیتی خوش‌دل» است. این کتاب در زمینه‌ی روان‌شناسی نوشته شده و از پانزده حکایت تشکیل شده است. «حکایت به حبس افتادن جوان»، «حکایت ارزش تاثیر از خود»، « حکایت یادگیری نیکبختی و زندگی»، «حکایت آموزش ایمان»، «حکایت آموزش تمرکز بر هدف» برخی از حکایت‌های این کتاب است. این کتاب از مشهورترین کتاب‌های یک صده گذشته به شمار می‌آید. موضوع کتاب زندگی‌نامه‌ی جوانی تیزهوش است که قصد منتشر کردن کتاب‌های خود و کسب درآمد از این راه را دارد اما با مشکلات زیادی در تحقق این هدف رو به رو می‌شود.

 

زندگی استیو جابز مؤلف آیزاکسون والتر( ارائه کننده: رسول رضوانی)

استیوجابز در میان مدیران عصر ما تبدیل به یک اسطوره شد که دنیای فناوری را تکان داد. زندگی و تفکر متفاوتش از او مردی ساخت که نام او را تبدیل به یک نماد ساخته است. اما می دانید که او در طول حیات و مدیریتش علاقه ای به عمومی کردن زندگی شخصی خود نداشت و به همین خاطر میلیون ها نفر مشتاق بودند با داستان زندگی این نابغه تکنولوژی آشنا شوند. تا پیش از انتشار این کتاب، هیچ منبع مکتوب مورد تایید دیگری از زندگی او وجود نداشت، و این تنها کتابی است که با رضایت استیو جابز و بر اساس بیش از ۴۰ مصاحبه طولانی با خود او، طی ۲ سال نوشته شده است. در کنار آن برای جمع آوری اطلاعات با بیش از ۱۰۰ نفر از اعضای خانواده، دوستان، همکاران و رقیبان استیوجابز گفتگو شده است.

 

ظرافت های معلمی مؤلف مجید نقیبه (ارائه کننده: عباس لطفی)

در یک نظام آموزی ، معلمان مؤثرترین عنصر در تحقق بخشیدن به اهداف آن نظام تلقی می شوند . آن ها می توانند با وجود هر گونه نقصانی در امکانات آموزشی ، فضایی را پدید آوردند که موجب شود فراگیران ، علی این کمبودها ، در بستری ظریف و کم دغدغه ، پله های پیشرفت را طی نمایند . کتاب حاضر به این موضوع می پردازد که چگونه می توان این ظرافت را در بستر آموزش بستر فراهم نمود .

این کتاب به همه ی معلمان توصیه می شود ، چه آن هایی که در روزمرگی کلاس به دنبال شیوه های خلاق آموزشی هستند و چه معلمانی که علی رغم وجود چنین شیوه هایی در کلاس خواستار گسترش آن هستند .

 

آخرین سخنرانی رندی پوش مؤلف رندی پوش ( ارائه کننده: محمد صادق طالبیان)

شاید آنچه رندی پاش را متمایز می‌کند این است که پزشکان به او گفته‌اند در اثر سرطان پانکراس، طی سه تا شش ماه آینده خواهد مرد.اما هنوز هم رندی پاش، متمایز نیست. چرا که سرطان آنقدر نادر نیست که او را از دیگران متفاوت کند.  ماجرا چیز دیگری است:

وقتی او در ۲۰۰۷ این سخنرانی را انجام داد، واقعاً می‌دانست آخرین سخنرانی‌اش خواهد بود.

۴۰۰ نفری که در سالن دانشگاه نشسته بودند در ابتدای سخنرانی با تصاویر سیتی اسکن شکم رندی مواجه شدند! اما او بلافاصله توضیح داد که قرار نیست در این سخنرانی در خصوص بیماری‌اش حرف بزند. او می‌خواهد در مورد اهمیت رویاها» و «تلاش برای رسیدن به آنها» صحبت کند.

رندی پاش در مورد اهمیت «بلندپروازی» صحبت کرد و گفت:

دیوارهای بلند را نساخته‌اند تا مانع رسیدن ما به رویاهایمان شوند. دیوارها را ساخته‌اند تا با سخت‌کوشی و عبور از آنها، به خود و دیگران نشان دهیم که رویاهایمان چقدر برایمان مهم است. دیوارها مانع ما نیستند. دیوارها وجود دارند تا مانع کسانی شوند که به اندازه ما، رویاهایشان را دیوانه‌وار دنبال نمی‌کنند.

 

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

 

سه شهید (گفت و گویی صریح با همسران سه شهید شاخص انقلاب)

نویسنده: حمید داوود آبادی

ناشر: مؤسسه شهید حاج احمد کاظمی

تعداد صفحه: ۲۴۰

پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر ایجاد تحولات گسترده در ایران، موجب تغییرات اساسی در بسیاری از کشورهای جهان شد. این انقلاب مردمی عظیم، معادلات از پیش‌نوشته‌شده مستکبران را به نفع مستضعفان تغییر داد و موج بلند دریای مواجش، هیمنه جعلی استکبار جهانی را در هم شکست.

«سه شهید» خاطراتی بکر و کمترشنیده‌شده از سه فرزند برومند ایران سربلند را به‌زیبایی و با قلمی شیوا و متنی منسجم برای ما روایت می‌کند. این کتاب مستند تاریخی، آن‌قدر دل‌نشین و صمیمی به رشته تحریر در آمده، که بعید به نظر می‌رسد مخاطب پس از خواندن زندگی نخستین شهید گران‌قدر از این «سه‌ شهید» ِ والامقام (شهید طیب حاج رضایی) بی‌آنکه ماجرای زندگی دوشهید عزیز دیگر (سید علی اندرزگو و محمدعلی رجایی) را تا آخرین کلمات بخواند، کتاب را بر زمین بگذارد.

بیان حقایق ناب و کمتر در دسترسِ تاریخی و معرّفی جامع شخصیت‌های ناشناخته و اثرگذار در پاورقی‌های موثق و پی‌درپی این اثر، وجه تمایز «سه شهید» از کتاب‌های مشابه به شمار می‌رود.

مصاحبه با افراد حقیقی (نزدیکان و خانواده سه شهید بزرگوار) شاخص اطمینان‌بخشی است که علاوه بر ارزش‌بخشی به صحت گفتار نویسنده، ما را با سبک زندگی آن بزرگواران از نزدیک و به دور از کلیشه‌های تکراری مرسوم آشنا می‌سازد؛ همچنین مطالعه این کتاب ما را با  قدم‌های استوار طیب، عَیّارِ با ایمانِ دهه ۳۰ و ۴۰ خیابان‌های تهران، دست‌فروشیِ مسئولانه نوجوانی بی‌ادعا و بزرگ (که بعدها رئیس جمهور ایران اسلامی شد) و ‌لحظه‌های اضطراب‌انگیز تعقیب و گریز چریک قهرمان انقلابی، مأنوس و همراه می‌کند.

برای مطالعه این کتاب ارزشمند و آگاهی از ابعاد گوناگونِ زندگی سه شهیدی که هریک در برهه‌های مختلف، نقشی بسیار مهم و اثرگذار در به ثمر رسیدن نهال انقلاب اسلامی ایفا کرده‌اند به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنید.

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 0

دیروز: 10

این هفته : 10

این ماه : 131

همه : 4229