به لحاظ میزان امانت کتابخانه شریعتی در کشور پنجم شد

ر اساس ارزیابی و رصد نرم افزار سامان نهاد کتابخانه های عمومی کشور:

کتابخانه شریعتی نیشابور جزء 5 کتابخانه برتر کشور به لحاظ میزان امانت شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی، در رصد ارزیابی نهاد کتابخانه های عمومی کشور از میزان گردش کتاب کتابخانه های عمومی کشور در بهمن ماه سال جاری، کتابخانه شریعتی نیشابور به عنوان یکی از 5 کتابخانه برتر کشور در میزان امانت کتاب شناخته شد.

آقای زمانی رئیس اداره  کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور ضمن بیان این مطلب افزود: کتابخانه عمومی دکتر شریعتی نیشابور جزء قدیمی ترین و پر مراجعه کننده ترین کتابخانه های عمومی در استان شناخته می شود. این کتابخانه هم اکنون حدود 7000 نفر عضو فعال دارد و روزانه پذیرای حدود 1000 نفر مراجعه کننده به کتابخانه می باشد.

وی افزود: نیشابور به عنوان پایتخت کتاب ایران به لحاظ سرانه مطالعه و استقبال شهروندان در وضعیت خوبی به سر می برد و انشاءالله بستر های لازم و تعداد کتابخانه ها در آینده نزدیک افزایش یابد.

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

گردان قاطرچی ها كتاب رمان «گردان قاطرچي‌ها» به قلم «داوود اميريان» و منتشر شده در كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، از جمله كتاب‌هايي است كه اداره كل تامين منابع نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور، به منظور غناي منابع كتابخانه اي و ترغيب نوجوانان مخاطب كتابخانه‌هاي عمومي به مطالعه و ترويج مطالعه مفيد، بالغ بر  4000 نسخه از آن را خريداري و براي كليه‌ي كتابخانه‌هاي عمومي كشور ارسال كرده است. درونمايه‌ي اصلي كتاب، دفاع مقدس است و نويسنده با زباني طنز و بياني تازه و نگاهي نو به اين مقوله نگريسته است و به خوبي به هدف خود كه آشنايي نوجوانان با مقوله دفاع مقدس و سختي‌هاي متحمل شده توسط رزمندگان اسلام در...

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 19) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 1

دیروز: 14

این هفته : 61

این ماه : 262

همه : 1880