برگزاری سومین نشست کتابخوان ویژه بانوان علاقه مند به کتابخوانی مرداد ماه ۱۳۹۵ در کتابخانه شریعتی

سومین نشست کتابخوان ویژه بانوان علاقه مند به کتاب و کتابخوانی روز دوشنبه ۱۱ مرداد ماه ۹۵ در بخش مرجع کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور برگزار گردید.

در این نشست کتاب های کتاب هایی همچون دروس معرفت نفس توسط" فرشته هادی شرق" ، سه شنبه ها با موری توسط" فریبا محمودی" ، در چشم من طلوع کن توسط" مینا اسماعیلی"، ۳۶۵ گام تا موفقیت توسط" آتنا جلال آبادی "  و قانون توانگری توسط  " مهدیه یاوری"   به علاقه مندان و شرکت کنندگان در نشست معرفی گردید.

لازم به ذکر است نشست های کتابخوان کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور هر ماه در محل کتابخانه برای علاقه مندان تشکیل می گردد که علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به کتابخانه شریعتی مراجعه نمایند.

گفتنی است هدف از برگزاری این نشست ها  به اشتراک گذاری کتاب‌ های خوانده شده و  ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در قالب معرفی کتاب می باشد. این جلسات در فضایی صمیمی تلاش دارد تجربه ‌های مطالعاتی افراد کتاب خوان را برای سایر علاقه مندان کتاب و کتابخوانی به اشتراک بگذارد.

 

 


درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

 

سه شهید (گفت و گویی صریح با همسران سه شهید شاخص انقلاب)

نویسنده: حمید داوود آبادی

ناشر: مؤسسه شهید حاج احمد کاظمی

تعداد صفحه: ۲۴۰

پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر ایجاد تحولات گسترده در ایران، موجب تغییرات اساسی در بسیاری از کشورهای جهان شد. این انقلاب مردمی عظیم، معادلات از پیش‌نوشته‌شده مستکبران را به نفع مستضعفان تغییر داد و موج بلند دریای مواجش، هیمنه جعلی استکبار جهانی را در هم شکست.

«سه شهید» خاطراتی بکر و کمترشنیده‌شده از سه فرزند برومند ایران سربلند را به‌زیبایی و با قلمی شیوا و متنی منسجم برای ما روایت می‌کند. این کتاب مستند تاریخی، آن‌قدر دل‌نشین و صمیمی به رشته تحریر در آمده، که بعید به نظر می‌رسد مخاطب پس از خواندن زندگی نخستین شهید گران‌قدر از این «سه‌ شهید» ِ والامقام (شهید طیب حاج رضایی) بی‌آنکه ماجرای زندگی دوشهید عزیز دیگر (سید علی اندرزگو و محمدعلی رجایی) را تا آخرین کلمات بخواند، کتاب را بر زمین بگذارد.

بیان حقایق ناب و کمتر در دسترسِ تاریخی و معرّفی جامع شخصیت‌های ناشناخته و اثرگذار در پاورقی‌های موثق و پی‌درپی این اثر، وجه تمایز «سه شهید» از کتاب‌های مشابه به شمار می‌رود.

مصاحبه با افراد حقیقی (نزدیکان و خانواده سه شهید بزرگوار) شاخص اطمینان‌بخشی است که علاوه بر ارزش‌بخشی به صحت گفتار نویسنده، ما را با سبک زندگی آن بزرگواران از نزدیک و به دور از کلیشه‌های تکراری مرسوم آشنا می‌سازد؛ همچنین مطالعه این کتاب ما را با  قدم‌های استوار طیب، عَیّارِ با ایمانِ دهه ۳۰ و ۴۰ خیابان‌های تهران، دست‌فروشیِ مسئولانه نوجوانی بی‌ادعا و بزرگ (که بعدها رئیس جمهور ایران اسلامی شد) و ‌لحظه‌های اضطراب‌انگیز تعقیب و گریز چریک قهرمان انقلابی، مأنوس و همراه می‌کند.

برای مطالعه این کتاب ارزشمند و آگاهی از ابعاد گوناگونِ زندگی سه شهیدی که هریک در برهه‌های مختلف، نقشی بسیار مهم و اثرگذار در به ثمر رسیدن نهال انقلاب اسلامی ایفا کرده‌اند به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنید.

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 4

دیروز: 11

این هفته : 48

این ماه : 247

همه : 2944