برگزاری نمایشگاه کتاب به مناسبت هفته جوان در فرهنگسرای سیمرغ

به مناسبت پایتختی کتاب نیشابور  در نهمین نمایشگاه هفته جوان در فرهنگسرای سیمرغ غرفه ویژه ای مختص به کتاب هایی با موضوع جوان توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور در میان سایر غرفه ها وجود داشت.

غرفه کتاب پذیرای علقه مندان به کتاب و کتابخوانی بود. هدف از برگزاری غرفه کتاب معرفی کتاب هایی درباره جوانان و ترویج فرهنگ کتابخوانی بود.

علاوه بر عرضه کتاب، کاتالوگ های مربوط به معرفی کتابخانه ها وخیرین توزیع شد و امکان دانلود کتاب های الکترونیکی برای مراجعه کنندگان به نمایشگاه فراهم شد. ضمن اینکه مسابقه کتابخوانی برای علاقه مندان برگزار گردید و از برندگان تقدیر به عمل آمد.

 

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

كتاب «نگاهى به تاريخ جهان» را بخوانيدتازه‌ترین توصیه رهبر انقلاب برای مطالعه3 ویژگی اصلی كتاب عبارتند از اینكه اولا تاریخی بومی است. دوم اینكه تحلیلی و توضیحی است و سوم آنكه به زبان ساده و برای جوانان و نوجوانان نوشته شده است. گو اینكه هیچ كتاب بدون اشكال در برداشت و نوشتار نیست اما تمام آنچه ذكر شد از این كتاب یك پیشنهاد خوب برای مطالعه تاریخ ساخته است. درست سه سال پیش رهبر انقلاب در دیدار نخبگان جوان فرمودند: من يقين دارم شما جوان‌ها كمتر هم به تاريخ و به اين چيزها اهميت می‌دهيد. يك‌هزارمِ آنچه را كه اتفاق افتاده را هم شما در تبليغات و در حرف‌ها نشنيده‌ايد. این سخن كه در ضمن بیان و توضیحی در...

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 19) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 2

دیروز: 7

این هفته : 46

این ماه : 282

همه : 1003