برگزاری نمایشگاه کتاب به مناسبت هفته جوان در فرهنگسرای سیمرغ

به مناسبت پایتختی کتاب نیشابور  در نهمین نمایشگاه هفته جوان در فرهنگسرای سیمرغ غرفه ویژه ای مختص به کتاب هایی با موضوع جوان توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور در میان سایر غرفه ها وجود داشت.

غرفه کتاب پذیرای علقه مندان به کتاب و کتابخوانی بود. هدف از برگزاری غرفه کتاب معرفی کتاب هایی درباره جوانان و ترویج فرهنگ کتابخوانی بود.

علاوه بر عرضه کتاب، کاتالوگ های مربوط به معرفی کتابخانه ها وخیرین توزیع شد و امکان دانلود کتاب های الکترونیکی برای مراجعه کنندگان به نمایشگاه فراهم شد. ضمن اینکه مسابقه کتابخوانی برای علاقه مندان برگزار گردید و از برندگان تقدیر به عمل آمد.

 

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

کتاب "من زنده ام" خاطرات دوران چهار ساله‌ی اسارت معصومه آباد در زندان‌های رژیم بعث صدام است. این کتاب در رابطه با اسارت و بخشی از خاطرات نانوشته 4 بانوی اسیر ایرانی به نگارش در آمده تا گویای وضعیت زنان اسیر در زندان های رژیم بعث عراق، و همچنین عفت و حیای آنان در دوران هشت سال دفاع مقدس باشد. معصومه آباد، در زمان اسارت هفده ساله بوده است، در روزهای ابتدایی حمله عراق تعدادی از ایتام جنگ زده را به شیراز برده بود تا آن ها را از صحنه جنگ دور کند و هنگام برگشتن ناگهان اسیر می‌شود و به همین جهت وی در کتابش، بیشتر روزهای نخست جنگ هشت ساله را ترسیم می کند. عنوان کتاب که بر روی جلد چاپ شده، دستخط خود...

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 19) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 11

دیروز: 13

این هفته : 75

این ماه : 197

همه : 1815