با حضور کودکان و نوجوانان علاقه مند به کتاب: نخستین نشست ویژه دانش آموزان توسط کتابخانه شریعتی در شهرستان نیشابور برگزار گردید.

با حضور کودکان و نوجوانان علاقمند به کتاب:نخستین نشست کتابخوان  ویژه کودک و نوجوان توسط کتابخانه شریعتی در شهرستان نیشابور برگزار شد.

 سلسله نشست‌های کتاب‌خوان کودک و نوجوان به‌منظور انس بیشتر با مطالعه و معرفی کتاب‌های مناسب در شهرستان نیشابور برگزار می شود.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی نیشابور ،صبح روز دوشنبه 24 اسفند ماه نشست  کتابخوان دانش آموزی  با حضور جمعی از دانش آموزان معلمان والدین  ایشان در تالار ادیب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور برگزار شد.

 فاطمه تبریزی کتابدار  کتابخانه شریعتی نیشابور با اعلام این خبر گفت: سلسله نشست‌های کتاب‌خوان کودک و نوجوان با هدف ایجاد فضای شاد و مفرح برای کودکان و نوجوانان به‌منظور انس بیشتر با مطالعه و معرفی کتاب‌های مناسب این گروه های سنی برگزار می شود.

تبریزی ضمن تشکر از کادر آموزشی، والدین و دانش آموزان علاقمند دبستان حکیم نظامی اضافه کرد: وجه تمایز و دلیل موفقیت انسان های بزرگ مطالعه وکسب آگاهی است.

وی ادامه داد: در دنیای امروز دانایی توانایی است و امیدواریم کودکان و نوجوانان ما نیز از همین سال های ابتدایی با مطالعه و کسب آگاهی آینده درخشانی برای خود بسازند.

در این نشست یازده نفر از دانش آموزان به معرفی کتاب پرداختند که کتاب های کوسه  ها، افسانه های ایرانی، تائیرانسان بر محیط زندگی حیوانات، کیومرث اولین پادشاه جهان و قصه ما مثل شد به ترتیب توسط دانش آموزان  شهریار زرین فرد، الیاس رمضانی،کوروش سلیمانی،  کیومرث ناصری مقدم و کیارش اخوان صدر  معرفی و ارائه شد.

همچنین مهدیار پاریزی، احمدرضا یوسفی، مهدی الاجه گردی،ابوالفضل سهلی، ایلیا علیمردانی و سوشیانت سالم کتاب های قصه های ملا نصرالدین،قصه های پند آموزکهن،قصه های مادر بزرگ،قصه های مثنوی معنوی، زندگی نامه حضرت زهرا(س) و  لافونتن در کلاس درس را  ارائه نمودند.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از ارائه دهندگان کتاب مسابقه ای با طرح سوال از مطالب کتاب های ارائه برگزار شد  و به برگزیدگان مسابقه  هدیه ای تعلق گرفت.
درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

كتاب «نگاهى به تاريخ جهان» را بخوانيدتازه‌ترین توصیه رهبر انقلاب برای مطالعه3 ویژگی اصلی كتاب عبارتند از اینكه اولا تاریخی بومی است. دوم اینكه تحلیلی و توضیحی است و سوم آنكه به زبان ساده و برای جوانان و نوجوانان نوشته شده است. گو اینكه هیچ كتاب بدون اشكال در برداشت و نوشتار نیست اما تمام آنچه ذكر شد از این كتاب یك پیشنهاد خوب برای مطالعه تاریخ ساخته است. درست سه سال پیش رهبر انقلاب در دیدار نخبگان جوان فرمودند: من يقين دارم شما جوان‌ها كمتر هم به تاريخ و به اين چيزها اهميت می‌دهيد. يك‌هزارمِ آنچه را كه اتفاق افتاده را هم شما در تبليغات و در حرف‌ها نشنيده‌ايد. این سخن كه در ضمن بیان و توضیحی در...

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 19) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 2

دیروز: 7

این هفته : 46

این ماه : 282

همه : 1003