با حضور کودکان و نوجوانان علاقه مند به کتاب: نخستین نشست ویژه دانش آموزان توسط کتابخانه شریعتی در شهرستان نیشابور برگزار گردید.

با حضور کودکان و نوجوانان علاقمند به کتاب:نخستین نشست کتابخوان  ویژه کودک و نوجوان توسط کتابخانه شریعتی در شهرستان نیشابور برگزار شد.

 سلسله نشست‌های کتاب‌خوان کودک و نوجوان به‌منظور انس بیشتر با مطالعه و معرفی کتاب‌های مناسب در شهرستان نیشابور برگزار می شود.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی نیشابور ،صبح روز دوشنبه 24 اسفند ماه نشست  کتابخوان دانش آموزی  با حضور جمعی از دانش آموزان معلمان والدین  ایشان در تالار ادیب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور برگزار شد.

 فاطمه تبریزی کتابدار  کتابخانه شریعتی نیشابور با اعلام این خبر گفت: سلسله نشست‌های کتاب‌خوان کودک و نوجوان با هدف ایجاد فضای شاد و مفرح برای کودکان و نوجوانان به‌منظور انس بیشتر با مطالعه و معرفی کتاب‌های مناسب این گروه های سنی برگزار می شود.

تبریزی ضمن تشکر از کادر آموزشی، والدین و دانش آموزان علاقمند دبستان حکیم نظامی اضافه کرد: وجه تمایز و دلیل موفقیت انسان های بزرگ مطالعه وکسب آگاهی است.

وی ادامه داد: در دنیای امروز دانایی توانایی است و امیدواریم کودکان و نوجوانان ما نیز از همین سال های ابتدایی با مطالعه و کسب آگاهی آینده درخشانی برای خود بسازند.

در این نشست یازده نفر از دانش آموزان به معرفی کتاب پرداختند که کتاب های کوسه  ها، افسانه های ایرانی، تائیرانسان بر محیط زندگی حیوانات، کیومرث اولین پادشاه جهان و قصه ما مثل شد به ترتیب توسط دانش آموزان  شهریار زرین فرد، الیاس رمضانی،کوروش سلیمانی،  کیومرث ناصری مقدم و کیارش اخوان صدر  معرفی و ارائه شد.

همچنین مهدیار پاریزی، احمدرضا یوسفی، مهدی الاجه گردی،ابوالفضل سهلی، ایلیا علیمردانی و سوشیانت سالم کتاب های قصه های ملا نصرالدین،قصه های پند آموزکهن،قصه های مادر بزرگ،قصه های مثنوی معنوی، زندگی نامه حضرت زهرا(س) و  لافونتن در کلاس درس را  ارائه نمودند.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از ارائه دهندگان کتاب مسابقه ای با طرح سوال از مطالب کتاب های ارائه برگزار شد  و به برگزیدگان مسابقه  هدیه ای تعلق گرفت.
درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

 

سه شهید (گفت و گویی صریح با همسران سه شهید شاخص انقلاب)

نویسنده: حمید داوود آبادی

ناشر: مؤسسه شهید حاج احمد کاظمی

تعداد صفحه: ۲۴۰

پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر ایجاد تحولات گسترده در ایران، موجب تغییرات اساسی در بسیاری از کشورهای جهان شد. این انقلاب مردمی عظیم، معادلات از پیش‌نوشته‌شده مستکبران را به نفع مستضعفان تغییر داد و موج بلند دریای مواجش، هیمنه جعلی استکبار جهانی را در هم شکست.

«سه شهید» خاطراتی بکر و کمترشنیده‌شده از سه فرزند برومند ایران سربلند را به‌زیبایی و با قلمی شیوا و متنی منسجم برای ما روایت می‌کند. این کتاب مستند تاریخی، آن‌قدر دل‌نشین و صمیمی به رشته تحریر در آمده، که بعید به نظر می‌رسد مخاطب پس از خواندن زندگی نخستین شهید گران‌قدر از این «سه‌ شهید» ِ والامقام (شهید طیب حاج رضایی) بی‌آنکه ماجرای زندگی دوشهید عزیز دیگر (سید علی اندرزگو و محمدعلی رجایی) را تا آخرین کلمات بخواند، کتاب را بر زمین بگذارد.

بیان حقایق ناب و کمتر در دسترسِ تاریخی و معرّفی جامع شخصیت‌های ناشناخته و اثرگذار در پاورقی‌های موثق و پی‌درپی این اثر، وجه تمایز «سه شهید» از کتاب‌های مشابه به شمار می‌رود.

مصاحبه با افراد حقیقی (نزدیکان و خانواده سه شهید بزرگوار) شاخص اطمینان‌بخشی است که علاوه بر ارزش‌بخشی به صحت گفتار نویسنده، ما را با سبک زندگی آن بزرگواران از نزدیک و به دور از کلیشه‌های تکراری مرسوم آشنا می‌سازد؛ همچنین مطالعه این کتاب ما را با  قدم‌های استوار طیب، عَیّارِ با ایمانِ دهه ۳۰ و ۴۰ خیابان‌های تهران، دست‌فروشیِ مسئولانه نوجوانی بی‌ادعا و بزرگ (که بعدها رئیس جمهور ایران اسلامی شد) و ‌لحظه‌های اضطراب‌انگیز تعقیب و گریز چریک قهرمان انقلابی، مأنوس و همراه می‌کند.

برای مطالعه این کتاب ارزشمند و آگاهی از ابعاد گوناگونِ زندگی سه شهیدی که هریک در برهه‌های مختلف، نقشی بسیار مهم و اثرگذار در به ثمر رسیدن نهال انقلاب اسلامی ایفا کرده‌اند به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنید.

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 0

دیروز: 10

این هفته : 10

این ماه : 131

همه : 4229