ثبت نام نشست کتابخوان دی ماه ۹۴

314 نشست  از سلسله نشست های کشوری و سومین نشست شهرستانی طرح نشست کتابخوان برای ثبت نام علاقمندان به معرفی کتاب فراخوان داد

اداره کتابخانه های عمومی نیشابور اعلام کرد: از علاقمندان به معرفی کتاب در نشست کتابخوان مورخ 22 دیماه ثبت نام  می شود.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی نیشابور اعلام کرد: هدف از برگزاری نشست کتاب‌خوان، به اشتراک گذاشتن کتاب‌های خوانده شده و ترویج و ترغیب مطالعه در قالب معرفی کتاب است.

زمانی  با اشاه به اهمیت  ترویج کتابخوانی ادامه داد: از طرف نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور دستورالعمل مدونی برای برگزاری این نشست‌ها ابلاغ شده است و تقریباً در هر نشست  ۱۲ کتاب معرفی و به اشتراک گذارده می شودو علاقمندان برای معرفی کتاب می توانند با مراجعه به سایت اداره کتابخانه های عمومی نیشابور neyshaburpl.ir و تکمیل فرم مربوطه به صورت اینترنتی در نشست ثبت نام کنند و یا با ارائه خلاصه کتاب مورد نظرشان به  همکاران در کتابخانه شریعتی واقع در خیابان شهید جعفری(ایستگاه) –روبروی شورای حل اختلاف به صورت حضوری علاقمندی خود را اعلام نمایند.

دبیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان یادآور شد: نحوه برگزاري جلسات به این صورت است که 10 نفر از فعالان حوزه کتاب مانند کتابداران، علما، نويسندگان، صاحب نظران و تمامی علاقمندان و افرادي كه تمايل به معرفي كتاب دارند می توانند با ثبت نام در این نشست و در حضور عموم به مدت حداکثر 5 الی 7 دقیقه به معرفی کتاب‌های خوانده شده خود بپردازند و بدین وسیله در ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه مشارکت نمایند.

 لازم به یادآوری است  نشست کتابخوان بیست و دوم دی ماه ساعت 17:30 الی 19:30 با حضور مسئولان شهرستان کتابداران فعالان رسانه و دوستداران کتاب در تالار ادیب اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد

 

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

 

سه شهید (گفت و گویی صریح با همسران سه شهید شاخص انقلاب)

نویسنده: حمید داوود آبادی

ناشر: مؤسسه شهید حاج احمد کاظمی

تعداد صفحه: ۲۴۰

پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر ایجاد تحولات گسترده در ایران، موجب تغییرات اساسی در بسیاری از کشورهای جهان شد. این انقلاب مردمی عظیم، معادلات از پیش‌نوشته‌شده مستکبران را به نفع مستضعفان تغییر داد و موج بلند دریای مواجش، هیمنه جعلی استکبار جهانی را در هم شکست.

«سه شهید» خاطراتی بکر و کمترشنیده‌شده از سه فرزند برومند ایران سربلند را به‌زیبایی و با قلمی شیوا و متنی منسجم برای ما روایت می‌کند. این کتاب مستند تاریخی، آن‌قدر دل‌نشین و صمیمی به رشته تحریر در آمده، که بعید به نظر می‌رسد مخاطب پس از خواندن زندگی نخستین شهید گران‌قدر از این «سه‌ شهید» ِ والامقام (شهید طیب حاج رضایی) بی‌آنکه ماجرای زندگی دوشهید عزیز دیگر (سید علی اندرزگو و محمدعلی رجایی) را تا آخرین کلمات بخواند، کتاب را بر زمین بگذارد.

بیان حقایق ناب و کمتر در دسترسِ تاریخی و معرّفی جامع شخصیت‌های ناشناخته و اثرگذار در پاورقی‌های موثق و پی‌درپی این اثر، وجه تمایز «سه شهید» از کتاب‌های مشابه به شمار می‌رود.

مصاحبه با افراد حقیقی (نزدیکان و خانواده سه شهید بزرگوار) شاخص اطمینان‌بخشی است که علاوه بر ارزش‌بخشی به صحت گفتار نویسنده، ما را با سبک زندگی آن بزرگواران از نزدیک و به دور از کلیشه‌های تکراری مرسوم آشنا می‌سازد؛ همچنین مطالعه این کتاب ما را با  قدم‌های استوار طیب، عَیّارِ با ایمانِ دهه ۳۰ و ۴۰ خیابان‌های تهران، دست‌فروشیِ مسئولانه نوجوانی بی‌ادعا و بزرگ (که بعدها رئیس جمهور ایران اسلامی شد) و ‌لحظه‌های اضطراب‌انگیز تعقیب و گریز چریک قهرمان انقلابی، مأنوس و همراه می‌کند.

برای مطالعه این کتاب ارزشمند و آگاهی از ابعاد گوناگونِ زندگی سه شهیدی که هریک در برهه‌های مختلف، نقشی بسیار مهم و اثرگذار در به ثمر رسیدن نهال انقلاب اسلامی ایفا کرده‌اند به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنید.

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 0

دیروز: 10

این هفته : 10

این ماه : 131

همه : 4229