برپایی نمایشگاه کتاب فضل ابن شاذان به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور در محل فرهنگسرای سیمرغ

در حاشیه همایش ملی فضل بن شاذان نیشابوری:

نمایشگاه کتاب های فضل بن شاذان توسط اداره کتابخانه های عمومی نیشابور برپا شد.

توسط  اداره کتابخانه های عمومی نیشابور ودر حاشیه کنگره بزرگداشت فضل بن شاذان نیشابوری نمایشگاه کتاب های مرتبط با این عالم وارسته در فرهنگسرای سیمرغ برپا شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی نیشابور ، 26 و 27 آذر ماه کنگره ملی بزرگداشت فضل بن شاذان نیشابوری در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور با حضور دانش پژوهان و اندیشمندان علوم دینی برگزار شد

رئیس اداره کتابخانه های عمومی با اعلام این خبر گفت:این همایش با هدف تجلیل از مفاخر شهرستان و شناخت شخصیت و معرفی متکلم وارسته فضل بن شاذان نیشابوری، با همکاری سازمان های مختلف علمی و فرهنگی برگزار شد و اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور به منظور پربارتر شدن این همایش برنامه های متنوعی از جمله برپایی نمایشگاه آثار فضل بن شاذان، تهیه کتاب شناسی و مسابقه آنلاین و مکتوب کتابخوانی برگزار نموده است.

 خاطر نشان می گردد " ابومحمد فضل بن شاذان بن خلیل ازدی نیشابوری" از متکلمان و فقهای امامی بود که طوسی در کتاب "رجال" خود ابن شاذان را در شمار اصحاب امام هادی(ع) آورده است. 

وی در بغداد از مشایخی چون محمد بن ابی عمیر بهره برد و با حسن بن علی بن فضّال آشنا شد و سپس به کوفه رفت و در آنجا از محضر مشایخی چون حسن بن محبوب، احمدبن محمد بن ابی نصر بزنطی، صفوان بن یحیی و نصر بن مزاحم منقری بهره جست. برجسته ترین جنبه علمی شخصیت وی کلام اوست چنانکه طوسی از وی به عنوان متکلمی جلیل القدر یاد کرده است. 

ابن شاذان در سال 260 هجری قمری درگذشت و در نیشابور مدفون شد. 

 

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

کتاب "من زنده ام" خاطرات دوران چهار ساله‌ی اسارت معصومه آباد در زندان‌های رژیم بعث صدام است. این کتاب در رابطه با اسارت و بخشی از خاطرات نانوشته 4 بانوی اسیر ایرانی به نگارش در آمده تا گویای وضعیت زنان اسیر در زندان های رژیم بعث عراق، و همچنین عفت و حیای آنان در دوران هشت سال دفاع مقدس باشد. معصومه آباد، در زمان اسارت هفده ساله بوده است، در روزهای ابتدایی حمله عراق تعدادی از ایتام جنگ زده را به شیراز برده بود تا آن ها را از صحنه جنگ دور کند و هنگام برگشتن ناگهان اسیر می‌شود و به همین جهت وی در کتابش، بیشتر روزهای نخست جنگ هشت ساله را ترسیم می کند. عنوان کتاب که بر روی جلد چاپ شده، دستخط خود...

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 19) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 11

دیروز: 13

این هفته : 75

این ماه : 197

همه : 1815