برپایی نمایشگاه کتاب فضل ابن شاذان به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور در محل فرهنگسرای سیمرغ

در حاشیه همایش ملی فضل بن شاذان نیشابوری:

نمایشگاه کتاب های فضل بن شاذان توسط اداره کتابخانه های عمومی نیشابور برپا شد.

توسط  اداره کتابخانه های عمومی نیشابور ودر حاشیه کنگره بزرگداشت فضل بن شاذان نیشابوری نمایشگاه کتاب های مرتبط با این عالم وارسته در فرهنگسرای سیمرغ برپا شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی نیشابور ، 26 و 27 آذر ماه کنگره ملی بزرگداشت فضل بن شاذان نیشابوری در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور با حضور دانش پژوهان و اندیشمندان علوم دینی برگزار شد

رئیس اداره کتابخانه های عمومی با اعلام این خبر گفت:این همایش با هدف تجلیل از مفاخر شهرستان و شناخت شخصیت و معرفی متکلم وارسته فضل بن شاذان نیشابوری، با همکاری سازمان های مختلف علمی و فرهنگی برگزار شد و اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور به منظور پربارتر شدن این همایش برنامه های متنوعی از جمله برپایی نمایشگاه آثار فضل بن شاذان، تهیه کتاب شناسی و مسابقه آنلاین و مکتوب کتابخوانی برگزار نموده است.

 خاطر نشان می گردد " ابومحمد فضل بن شاذان بن خلیل ازدی نیشابوری" از متکلمان و فقهای امامی بود که طوسی در کتاب "رجال" خود ابن شاذان را در شمار اصحاب امام هادی(ع) آورده است. 

وی در بغداد از مشایخی چون محمد بن ابی عمیر بهره برد و با حسن بن علی بن فضّال آشنا شد و سپس به کوفه رفت و در آنجا از محضر مشایخی چون حسن بن محبوب، احمدبن محمد بن ابی نصر بزنطی، صفوان بن یحیی و نصر بن مزاحم منقری بهره جست. برجسته ترین جنبه علمی شخصیت وی کلام اوست چنانکه طوسی از وی به عنوان متکلمی جلیل القدر یاد کرده است. 

ابن شاذان در سال 260 هجری قمری درگذشت و در نیشابور مدفون شد. 

 

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

كتاب «نگاهى به تاريخ جهان» را بخوانيدتازه‌ترین توصیه رهبر انقلاب برای مطالعه3 ویژگی اصلی كتاب عبارتند از اینكه اولا تاریخی بومی است. دوم اینكه تحلیلی و توضیحی است و سوم آنكه به زبان ساده و برای جوانان و نوجوانان نوشته شده است. گو اینكه هیچ كتاب بدون اشكال در برداشت و نوشتار نیست اما تمام آنچه ذكر شد از این كتاب یك پیشنهاد خوب برای مطالعه تاریخ ساخته است. درست سه سال پیش رهبر انقلاب در دیدار نخبگان جوان فرمودند: من يقين دارم شما جوان‌ها كمتر هم به تاريخ و به اين چيزها اهميت می‌دهيد. يك‌هزارمِ آنچه را كه اتفاق افتاده را هم شما در تبليغات و در حرف‌ها نشنيده‌ايد. این سخن كه در ضمن بیان و توضیحی در...

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 19) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 2

دیروز: 7

این هفته : 46

این ماه : 282

همه : 1003