برگزاری مسابقه کتابخوانی به مناسبت بزرگداشت فضل ابن شاذان نیشابوری

به مناسبت برگزاری همایش فضل بن شاذان نیشابوری:

اداره کتابخانه های عمومی نیشابور مسابقه کتابخوانی برگزار می نماید

اداره کتابخانه های عمومی نیشابوربه مناسبت برگزاری همایش فضل بن شاذان نیشابوری مسابقه کتابخوانی به دو صورت آنلاین و مکتوب برگزار می نماید.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی نیشابور، همایش فضل بن شاذان نیشابوری 26 و 27 آذر ماه در نیشابور برگزار خواهد شد و اداره کتابخانه های عمومی نیشابور به همین مناسبت مسابقه کتابخوانی از کتاب از یمن تا نیشابور تالیف محمد پروانه نویسنده و شاعر مطرح نیشابوری تدارک دیده است.

محمد زمانی رئیس اداره کتابخانه های عمومی نیشابور با اعلام این خبر گفت: این مسابقه به دو صورت آنلاین و مکتوب برگزار خواهد شد و هدف از این مسابقات آشنایی با زندگی و آثار فضل بن شاذان  اجرا می شود .

علاقمندان به شرکت در مسابقه پس از دانلودو تکمیل فرم به کتابخانه شریعتی واقع در خیابان شهید جعفری-روبروی شورای حل اختلاف شخصا تحویل دهند.به برگزیدگان مسابقه جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد.


دانلود سوالات مسابقه

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

  روض‌الجنان و روح‌الجنان فی تفسیر القرانکهتفسیر ابوالفتوح رازی هم خوانده می‌شود، از کهن‌ترین و مفصل‌ترین تفاسیر قرآنی شیعی، نوشته حسن بن علی بن محمد خزاعی نیشابوری رازی، معروف به جمال‌الدین ابو الفتح رازی (م ۵۵۴ ق) از متکلمان شیعه امامیه در قرن ششم هجری است که با شیوه «کلامی ـ روایی» و به زبان فارسی تالیف شده‌است. تا کنون چاپ‌های متعددی از این کتاب منتشر شده‌است. " تفسیر ابوالفتوح" را نخستین بار تنی چند از فضلا، از جمله ملک الشعرا صبوری، در ۱۳۰۷ و ۱۳۰۹ در پنج مجلد آماده چاپ کردند که دو مجلد آن در ۱۳۲۳ به فرمان مظفرالدینشاه و سه جلد باقی مانده در ۱۳۱۳ ـ ۱۳۱۵ ش به دستور علی اصغر حکمت، وزیر...

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 19) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 14

دیروز: 12

این هفته : 37

این ماه : 273

همه : 994