اهدای کتاب به ارزش تقریبی ۹ میلیون ریال توسط خیر نیشابوری به کتابخانه عمومی دکتر شریعتی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

 

در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی بیش از ۵۰ نسخه کتاب به ارزش تقریبی نه میلیون ریال از سوی خیر محترم نیشابوری به کتابخانه عمومی شریعتی شهرستان نیشابور اهداء گردید. کتاب های اهدایی در زمینه‌های مختلف شامل کتاب‌های عمومی، روان شناسی و ادبیات و ... است.

قدمیاری ریاست کتابخانه عمومی شریعتی ضمن بیان این خبر افزود  اهدای این کتاب ها در راستای ترویج وتوسعه فرهنگ کتاب وکتابخوانی و تجهیز منابع کتابخانه های عمومی در هفته ی کتاب و کتابخوانی انجام شده است.

قدمیاری با اشاره به اینکه کتاب نقش اساسی و کلیدی در گسترش فرهنگ مطالعه و بالا بردن سواد اطلاعاتی مردم دارد عنوان کرد: با این وصف یکی از راه‌های جذب مشارکت‌های مردمی، اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی است.ما می توانیم با اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی آن ها را برای تمام زمان ها و  نسل ها به یادگار بگذاریم و دانائی را تقدیم دیگران نمائیم.

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

  روض‌الجنان و روح‌الجنان فی تفسیر القرانکهتفسیر ابوالفتوح رازی هم خوانده می‌شود، از کهن‌ترین و مفصل‌ترین تفاسیر قرآنی شیعی، نوشته حسن بن علی بن محمد خزاعی نیشابوری رازی، معروف به جمال‌الدین ابو الفتح رازی (م ۵۵۴ ق) از متکلمان شیعه امامیه در قرن ششم هجری است که با شیوه «کلامی ـ روایی» و به زبان فارسی تالیف شده‌است. تا کنون چاپ‌های متعددی از این کتاب منتشر شده‌است. " تفسیر ابوالفتوح" را نخستین بار تنی چند از فضلا، از جمله ملک الشعرا صبوری، در ۱۳۰۷ و ۱۳۰۹ در پنج مجلد آماده چاپ کردند که دو مجلد آن در ۱۳۲۳ به فرمان مظفرالدینشاه و سه جلد باقی مانده در ۱۳۱۳ ـ ۱۳۱۵ ش به دستور علی اصغر حکمت، وزیر...

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 19) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 14

دیروز: 12

این هفته : 37

این ماه : 273

همه : 994