اهدای کتاب به ارزش تقریبی ۹ میلیون ریال توسط خیر نیشابوری به کتابخانه عمومی دکتر شریعتی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

 

در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی بیش از ۵۰ نسخه کتاب به ارزش تقریبی نه میلیون ریال از سوی خیر محترم نیشابوری به کتابخانه عمومی شریعتی شهرستان نیشابور اهداء گردید. کتاب های اهدایی در زمینه‌های مختلف شامل کتاب‌های عمومی، روان شناسی و ادبیات و ... است.

قدمیاری ریاست کتابخانه عمومی شریعتی ضمن بیان این خبر افزود  اهدای این کتاب ها در راستای ترویج وتوسعه فرهنگ کتاب وکتابخوانی و تجهیز منابع کتابخانه های عمومی در هفته ی کتاب و کتابخوانی انجام شده است.

قدمیاری با اشاره به اینکه کتاب نقش اساسی و کلیدی در گسترش فرهنگ مطالعه و بالا بردن سواد اطلاعاتی مردم دارد عنوان کرد: با این وصف یکی از راه‌های جذب مشارکت‌های مردمی، اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی است.ما می توانیم با اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی آن ها را برای تمام زمان ها و  نسل ها به یادگار بگذاریم و دانائی را تقدیم دیگران نمائیم.

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

    کتاب غذا در نهج البلاغه اثر مهندس مصطفی بیان با نظارت دکتر علیرضا بیان از سوی نشر آهنگ قلم منتشر شد. این کتاب دومین اثر پژوهشی نویسنده بعد از کتاب غذا در قرآن است . کتاب با استناد به کلام امیر المومنین علی(ع) در نهج البلاغه، با زبانی ساده اما علمی به تشریح فواید و مضرات خواراکی‌ها و آشامیدنی‌هایی مانند خرما، عسل، گندم، شیر مادر، میوه جات پرداخته است. مطالبی در فواید روزه و روزه‌داری و اینکه در این ایام از چه مواد غذایی باید استفاده شود؛ بحث حج و فلسفه‌ی آن؛ لقمه‌ی حلال و حرام؛ عناصر اصلی معدنی؛ عناصر جزیی کمیاب؛ انواع ویتامین‌ها طبق آیات قرآن و سخنان امام علی(ع) در نهج البلاغه نیز محور...

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 19) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 1

دیروز: 8

این هفته : 79

این ماه : 250

همه : 2539