به مناسبت روز جهانی معلولین دانش آموزان دبستان استثنائی عطاران از بخش نابینایان کتابخانه شریعتی نیشابور بازدید نمودند

 

به مناسبت روز جهانی معلولین:

 دانش آموزان دبستان استثنائی عطاران از بخش نابینایان کتابخانه شریعتی نیشابور بازدید نمودند.

همزمان با روز جهانی معلولان و با هدف گرامیداشت ۳ دسامبر، ۱۲ آذر ماه روز جهانی معلولان، تشویق و ایجاد انگیزه حدود ۳۶ نفر از دانش آموزان نابینا، ناشنوا، عقب مانده ذهنی و جسمی – حرکتی دبستان ابتدائی عطاران  به همراه مددکاران این مرکز از بخش نابینایان کتابخانه دکتر شریعتی بازدید نمودند.

خوارزمیان کتابدار کتابخانه شریعتی با اعلام این خبر افزود: هدف اصلی از نامگذاری این روز تعامل و ارتباط بیشتر با معلولان است و معلولان نیز همانند سایر شهروندان از حقوق برابری برخوردار هستند و باید از تمامی امکانات عمومی مانند سایر افراد جامعه استفاده کنند. دوازدهم آذرماه یادمانی برای همه ایرانیان است تا همه ما به یادآوریم که  همه افراد جامعه را باید مهربانانه ببینیم و دست آنهایی را که ناتوانایی هایی دارند را بگیریم و شرایط را برای زندگی بهتر همگان بهتر کنیم.یادمانی در جهت ساختن دنیایی بهتر. 

خوارزمیان بهره گیری از چنین مناسبت هایی را فرصتی ارزشمند برای بهره برداری و ایجاد نگرشی مطلوب در جامعه برای معلولان دانست و ادامه داد باید راه‌های ورود معلولان به محیط‌های فرهنگی و کتابخانه‌ای تسهیل و زمینه‌های حضور این افراد در کتابخانه‌های عمومی فراهم شود.

خاطر نشان می گردد در جریان این بازدید، در باب اهمیت کتاب و کتابخوانی و آشنایی با کتابخانه به معلولان و مددکاران توضیحاتی ارائه شد.

در پایان جلسه از دانش آموزان تجلیل و تقدیر گردید و به رسم یادبود هدایایی به این عزیزان اهدا شد.

 

 

 

 

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

المعجم المفهرس لالفاظ القرآن الكريم مرتب و منظم سازي آيات قرآن، ذيل واژه ‏هاي مستخرج از خود قرآن است. بطوريكه هر كاربري واژه يا آيه مورد نظر خود را مي‏تواند به سرعت پيدا كند. اين معجم از مشهورترين واژه‏ي اب‏ها و آيه‏ياب‏هاي (كشف الآيات) قرآن كريم است. محمد فؤاد عبدالباقي (1299ـ1388 ق) قرآن‏پژوه و فهرست‏نويس مصري، نويسنده اين اثر، در روستاي قليوبيه به دنيا آمد. در قاهره به تحصيل پرداخت. مدتي به شغل مترجمي (فرانسه ـ عربي) روي آورد و مدتي به درس تفسير قرآن محمد رشيد رضا حاضر مي‏شد. بيشتر عمرش به تهيه فهرست براي احاديث و قرآن گذشت و مهمترين اثرش المعجم المفهرس است.2 معجم به مجموعههايي گفته...

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 19) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 1

دیروز: 14

این هفته : 61

این ماه : 262

همه : 1880