به مناسبت روز جهانی معلولین دانش آموزان دبستان استثنائی عطاران از بخش نابینایان کتابخانه شریعتی نیشابور بازدید نمودند

 

به مناسبت روز جهانی معلولین:

 دانش آموزان دبستان استثنائی عطاران از بخش نابینایان کتابخانه شریعتی نیشابور بازدید نمودند.

همزمان با روز جهانی معلولان و با هدف گرامیداشت ۳ دسامبر، ۱۲ آذر ماه روز جهانی معلولان، تشویق و ایجاد انگیزه حدود ۳۶ نفر از دانش آموزان نابینا، ناشنوا، عقب مانده ذهنی و جسمی – حرکتی دبستان ابتدائی عطاران  به همراه مددکاران این مرکز از بخش نابینایان کتابخانه دکتر شریعتی بازدید نمودند.

خوارزمیان کتابدار کتابخانه شریعتی با اعلام این خبر افزود: هدف اصلی از نامگذاری این روز تعامل و ارتباط بیشتر با معلولان است و معلولان نیز همانند سایر شهروندان از حقوق برابری برخوردار هستند و باید از تمامی امکانات عمومی مانند سایر افراد جامعه استفاده کنند. دوازدهم آذرماه یادمانی برای همه ایرانیان است تا همه ما به یادآوریم که  همه افراد جامعه را باید مهربانانه ببینیم و دست آنهایی را که ناتوانایی هایی دارند را بگیریم و شرایط را برای زندگی بهتر همگان بهتر کنیم.یادمانی در جهت ساختن دنیایی بهتر. 

خوارزمیان بهره گیری از چنین مناسبت هایی را فرصتی ارزشمند برای بهره برداری و ایجاد نگرشی مطلوب در جامعه برای معلولان دانست و ادامه داد باید راه‌های ورود معلولان به محیط‌های فرهنگی و کتابخانه‌ای تسهیل و زمینه‌های حضور این افراد در کتابخانه‌های عمومی فراهم شود.

خاطر نشان می گردد در جریان این بازدید، در باب اهمیت کتاب و کتابخوانی و آشنایی با کتابخانه به معلولان و مددکاران توضیحاتی ارائه شد.

در پایان جلسه از دانش آموزان تجلیل و تقدیر گردید و به رسم یادبود هدایایی به این عزیزان اهدا شد.

 

 

 

 

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

 

سه شهید (گفت و گویی صریح با همسران سه شهید شاخص انقلاب)

نویسنده: حمید داوود آبادی

ناشر: مؤسسه شهید حاج احمد کاظمی

تعداد صفحه: ۲۴۰

پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر ایجاد تحولات گسترده در ایران، موجب تغییرات اساسی در بسیاری از کشورهای جهان شد. این انقلاب مردمی عظیم، معادلات از پیش‌نوشته‌شده مستکبران را به نفع مستضعفان تغییر داد و موج بلند دریای مواجش، هیمنه جعلی استکبار جهانی را در هم شکست.

«سه شهید» خاطراتی بکر و کمترشنیده‌شده از سه فرزند برومند ایران سربلند را به‌زیبایی و با قلمی شیوا و متنی منسجم برای ما روایت می‌کند. این کتاب مستند تاریخی، آن‌قدر دل‌نشین و صمیمی به رشته تحریر در آمده، که بعید به نظر می‌رسد مخاطب پس از خواندن زندگی نخستین شهید گران‌قدر از این «سه‌ شهید» ِ والامقام (شهید طیب حاج رضایی) بی‌آنکه ماجرای زندگی دوشهید عزیز دیگر (سید علی اندرزگو و محمدعلی رجایی) را تا آخرین کلمات بخواند، کتاب را بر زمین بگذارد.

بیان حقایق ناب و کمتر در دسترسِ تاریخی و معرّفی جامع شخصیت‌های ناشناخته و اثرگذار در پاورقی‌های موثق و پی‌درپی این اثر، وجه تمایز «سه شهید» از کتاب‌های مشابه به شمار می‌رود.

مصاحبه با افراد حقیقی (نزدیکان و خانواده سه شهید بزرگوار) شاخص اطمینان‌بخشی است که علاوه بر ارزش‌بخشی به صحت گفتار نویسنده، ما را با سبک زندگی آن بزرگواران از نزدیک و به دور از کلیشه‌های تکراری مرسوم آشنا می‌سازد؛ همچنین مطالعه این کتاب ما را با  قدم‌های استوار طیب، عَیّارِ با ایمانِ دهه ۳۰ و ۴۰ خیابان‌های تهران، دست‌فروشیِ مسئولانه نوجوانی بی‌ادعا و بزرگ (که بعدها رئیس جمهور ایران اسلامی شد) و ‌لحظه‌های اضطراب‌انگیز تعقیب و گریز چریک قهرمان انقلابی، مأنوس و همراه می‌کند.

برای مطالعه این کتاب ارزشمند و آگاهی از ابعاد گوناگونِ زندگی سه شهیدی که هریک در برهه‌های مختلف، نقشی بسیار مهم و اثرگذار در به ثمر رسیدن نهال انقلاب اسلامی ایفا کرده‌اند به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنید.

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 0

دیروز: 10

این هفته : 10

این ماه : 131

همه : 4229