بازدید تعدادی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور از کتابخانه عمومی دکتر شریعتی

در روز سه شنبه 10 آذر ماه حدود 40 نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور از بخش های مختلف کتابخانه شریعتی بازدید کردند. در این بازدید ۲ ساعته دانشجویان با بخش های مختلف کتابخانه، نحوه چیدمان کتاب و رده بندی دیویی و دسترسی آسان به هر کتاب و شیوه کار آشنا شدند و  سپس نحوه کار با نرم افزار سامان جهت ثبت نام و جستجو و تمدید و رزرو کتاب ها به آنها آموزش داده شد.

خاطر نشان می گردد این بازدید با هدف آشنايي هرچه بيشتر ، پويندگان دانش و علاقه مندان به فرهنگ، با فضاي دانايي و اطلاع رساني برگزار گردید.

 

 

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

المعجم المفهرس لالفاظ القرآن الكريم مرتب و منظم سازي آيات قرآن، ذيل واژه ‏هاي مستخرج از خود قرآن است. بطوريكه هر كاربري واژه يا آيه مورد نظر خود را مي‏تواند به سرعت پيدا كند. اين معجم از مشهورترين واژه‏ي اب‏ها و آيه‏ياب‏هاي (كشف الآيات) قرآن كريم است. محمد فؤاد عبدالباقي (1299ـ1388 ق) قرآن‏پژوه و فهرست‏نويس مصري، نويسنده اين اثر، در روستاي قليوبيه به دنيا آمد. در قاهره به تحصيل پرداخت. مدتي به شغل مترجمي (فرانسه ـ عربي) روي آورد و مدتي به درس تفسير قرآن محمد رشيد رضا حاضر مي‏شد. بيشتر عمرش به تهيه فهرست براي احاديث و قرآن گذشت و مهمترين اثرش المعجم المفهرس است.2 معجم به مجموعههايي گفته...

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 19) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 1

دیروز: 14

این هفته : 61

این ماه : 262

همه : 1880