به مناسب هفته کتاب روز یکشنبه ۲۴ آبان عضویت در تمامی کتابخانه های عمومی نیشابور رایگان خواهد بود.

به مناسبت روز ملی کتاب، کتابخوانی و کتابدار:

عضویت در تمام کتابخانه های عمومی نیشابور رایگان خواهد بود.

یکشنبه 24 آبان ماه روز کتاب کتابخوانی و کتابدار عضویت متقاضیان در تمامی کتابخانه های عمومی نیشابور رایگان صورت می گیرد.

به گزارش اداره کتابخانه های  عمومی شهرستان نیشابور، بیست و سومین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از تارخ  24 آبان تا 2 آذرماه  برگزار خواهد شد و  یکشنبه 24 آبان ماه که به روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار  نامگذاری شده است عضویت متقاضیان در تمامی کتابخانه های عمومی نیشابور رایگان خواهد بود.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی نیشابور ضمن اعلام این خبر گفت:  کتابخانه یکی از مقدس ترین مکان هاست و محلی است که در آن تجارب و دانش دانشمندان  و متفکران گردهم آمده و آماده انتقال به دیگران است.

 زمانی با تاکید بر شعار هر نیشابوری یک کارت عضویت کتابخانه عنوان داشت: عضویت در کتابخانه ها مخصوص به دانش آموزان و دانشجویان نیست و همه افراد نیازمند به کتاب و مطالعه هستند .عضویت در کتابخانه ها باید به یک فرهنگ تبدیل شود و با افزایش شمار اعضای کتابخانه ها و فراهم نمودن منابع و امکانات لازم و جدید مي توان در جهت ارتقا فرهنگ جامعه موثر بود .

زمانی ادامه داد: امیدواریم با قرار گرفتن کتاب در بطن زندگی گرفتن مطالعه و کتابخوانی به یک اصل در جامعه بدل شود.

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

المعجم المفهرس لالفاظ القرآن الكريم مرتب و منظم سازي آيات قرآن، ذيل واژه ‏هاي مستخرج از خود قرآن است. بطوريكه هر كاربري واژه يا آيه مورد نظر خود را مي‏تواند به سرعت پيدا كند. اين معجم از مشهورترين واژه‏ي اب‏ها و آيه‏ياب‏هاي (كشف الآيات) قرآن كريم است. محمد فؤاد عبدالباقي (1299ـ1388 ق) قرآن‏پژوه و فهرست‏نويس مصري، نويسنده اين اثر، در روستاي قليوبيه به دنيا آمد. در قاهره به تحصيل پرداخت. مدتي به شغل مترجمي (فرانسه ـ عربي) روي آورد و مدتي به درس تفسير قرآن محمد رشيد رضا حاضر مي‏شد. بيشتر عمرش به تهيه فهرست براي احاديث و قرآن گذشت و مهمترين اثرش المعجم المفهرس است.2 معجم به مجموعههايي گفته...

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 19) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 1

دیروز: 14

این هفته : 61

این ماه : 262

همه : 1880