به مناسب هفته کتاب روز یکشنبه ۲۴ آبان عضویت در تمامی کتابخانه های عمومی نیشابور رایگان خواهد بود.

به مناسبت روز ملی کتاب، کتابخوانی و کتابدار:

عضویت در تمام کتابخانه های عمومی نیشابور رایگان خواهد بود.

یکشنبه 24 آبان ماه روز کتاب کتابخوانی و کتابدار عضویت متقاضیان در تمامی کتابخانه های عمومی نیشابور رایگان صورت می گیرد.

به گزارش اداره کتابخانه های  عمومی شهرستان نیشابور، بیست و سومین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از تارخ  24 آبان تا 2 آذرماه  برگزار خواهد شد و  یکشنبه 24 آبان ماه که به روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار  نامگذاری شده است عضویت متقاضیان در تمامی کتابخانه های عمومی نیشابور رایگان خواهد بود.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی نیشابور ضمن اعلام این خبر گفت:  کتابخانه یکی از مقدس ترین مکان هاست و محلی است که در آن تجارب و دانش دانشمندان  و متفکران گردهم آمده و آماده انتقال به دیگران است.

 زمانی با تاکید بر شعار هر نیشابوری یک کارت عضویت کتابخانه عنوان داشت: عضویت در کتابخانه ها مخصوص به دانش آموزان و دانشجویان نیست و همه افراد نیازمند به کتاب و مطالعه هستند .عضویت در کتابخانه ها باید به یک فرهنگ تبدیل شود و با افزایش شمار اعضای کتابخانه ها و فراهم نمودن منابع و امکانات لازم و جدید مي توان در جهت ارتقا فرهنگ جامعه موثر بود .

زمانی ادامه داد: امیدواریم با قرار گرفتن کتاب در بطن زندگی گرفتن مطالعه و کتابخوانی به یک اصل در جامعه بدل شود.

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

  روض‌الجنان و روح‌الجنان فی تفسیر القرانکهتفسیر ابوالفتوح رازی هم خوانده می‌شود، از کهن‌ترین و مفصل‌ترین تفاسیر قرآنی شیعی، نوشته حسن بن علی بن محمد خزاعی نیشابوری رازی، معروف به جمال‌الدین ابو الفتح رازی (م ۵۵۴ ق) از متکلمان شیعه امامیه در قرن ششم هجری است که با شیوه «کلامی ـ روایی» و به زبان فارسی تالیف شده‌است. تا کنون چاپ‌های متعددی از این کتاب منتشر شده‌است. " تفسیر ابوالفتوح" را نخستین بار تنی چند از فضلا، از جمله ملک الشعرا صبوری، در ۱۳۰۷ و ۱۳۰۹ در پنج مجلد آماده چاپ کردند که دو مجلد آن در ۱۳۲۳ به فرمان مظفرالدینشاه و سه جلد باقی مانده در ۱۳۱۳ ـ ۱۳۱۵ ش به دستور علی اصغر حکمت، وزیر...

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 19) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 14

دیروز: 12

این هفته : 37

این ماه : 273

همه : 994