به مناسبت هفته دفاع مقدس: معرفی کتاب جشن حنابندان به روایت تصویر

 

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، کتاب "جشن حنابندان" با هدف ترویج مطالعه و معرفی کتاب‌های دفاع مقدس در قالب کلیپ برای کتابخوانان و علاقمندان ادبیات داستانی حوزه دفاع مقدس معرفی شد.

کتاب "جشن حنابندان" نوشته محمدحسین قدمی، توسط انتشارات سوره مهر در 416 صفحه و قطع رقعی به چاپ رسیده است.

«جشن حنابندان» روایتی از جنگ ایران و عراق است که به صورت گزارش‌نویسی و با در برگرفتن دو گزارش در این رابطه به وضعیت جبهه‌های جنگ و حاشیه‌های میدان نبرد می‌پردازد. به نحوی که حکایت اول گوشه‌ای است از خلوص، ایمان و عشق در میدان نبرد و گزارش دو‌ّم حکایت پرستوهای مهاجر جبهه‌های جنوب را روایت می‌کند. این گزارش‌ها از 10 آذر سال 1365 آغاز می‌شود و در آن با رزمندگان دسته ایمان از گردان عباس از لشکر 27 محمد رسول‌الله(ص) از ابتدای آشنایی تا لحظه شهادت گزارش تهیه می‌شود. گزارش دوم این کتاب از رزمندگان و شهدای گردان حمزه تهیه شده است.

رهبر معظم انقلاب در تقریظی بر این کتاب می‌نویسند: «هزاران لحظة پربار در هر روز و شب حماسة هشت ساله ملت ایران مکنون است و هر که با نگاهی هنرمندانه آن‌ها را ببیند و با قلمی هنرمندانه آن را ثبت و ماندگار کند و پیش از این‌ها، با توفیقی الهی به این همه دست یافته باشد، مشعل رهروان معراج انسانی را جانمایه و فروغ بخشیده است، و این کتاب و نویسنده‌اش در آن زمره‌اند.»

نویسنده هدف خود را از نوشتن کتاب ثبت شگفت‌انگیزترین حماسه‌های ایثار در جبهه‌ها می‌داند که خود از نزدیک دیده و شاهد بوده است. او همچنین ثبت ارزش‌های جنگ را تکلیفی برای خود عنوان می‌کند.
دسته یک، رفاقت به سبک تانک، عباس دست طلا، گنجشک‌ها بهشت را می‌فهمند، باغ کیانوش و چشم‌ها از دیگر آثار حوزه ادبیات داستانی دفاع مقدس هستند که برای معرفی به مخاطبان و دوستداران کتاب به صورت تصویری تولید شده‌اند.

کلیپ معرفی کتاب جشن حنابندان را می توانید از اینجا ببینید.

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 18:30) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 14

دیروز: 17

این هفته : 31

این ماه : 360

همه : 5910

Kubik-Rubik Joomla! Extensions