برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس در کتابخانه عمومی دکتر شریعتی نیشابور

همزمان با هفته دفاع مقدس، کتاب‌هایی با موضوع جنگ ایران و عراق و خاطرات رزمندگان در کتابخانه عمومی دکتر شریعتی شهرستان نیشابور به نمایش گذاشته شد.

در این نمایشگاه ها که در کتابخانه‌ عمومی دکتر شریعتی برگزار شد، کتابهایی با موضوع دفاع مقدس، جنگ ایران و عراق  و خاطرات رزمندگان در معرض دید مراجعه کنندگان قرار گرفت.هدف از برگزاری این نمایشگاه  شناساندن منابع غنی، تأثیر گذار و مرتبط با دفاع مقدس به مخاطبین می باشد.

هشت سال دفاع مقدس ما صرفاً يک امتداد زمانی و فقط يک برهه‏ زمانی نبود بلکه گنجينه‏ عظيمی است که تا مدتهای طولانی ملت ما ميتواند از آن استفاده کند، آن را استخراج، مصرف و سرمايه ‏گذاری کند.

خاطر نشان می گردد این نمایشگاه به منظور گرامیداشت یاد و خاطره رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و در ایام هفته دفاع مقدس در کتابخانه دکتر شریعتی در حال برگزاری است.

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

کتاب "من زنده ام" خاطرات دوران چهار ساله‌ی اسارت معصومه آباد در زندان‌های رژیم بعث صدام است. این کتاب در رابطه با اسارت و بخشی از خاطرات نانوشته 4 بانوی اسیر ایرانی به نگارش در آمده تا گویای وضعیت زنان اسیر در زندان های رژیم بعث عراق، و همچنین عفت و حیای آنان در دوران هشت سال دفاع مقدس باشد. معصومه آباد، در زمان اسارت هفده ساله بوده است، در روزهای ابتدایی حمله عراق تعدادی از ایتام جنگ زده را به شیراز برده بود تا آن ها را از صحنه جنگ دور کند و هنگام برگشتن ناگهان اسیر می‌شود و به همین جهت وی در کتابش، بیشتر روزهای نخست جنگ هشت ساله را ترسیم می کند. عنوان کتاب که بر روی جلد چاپ شده، دستخط خود...

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 19) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 11

دیروز: 13

این هفته : 75

این ماه : 197

همه : 1815