دومین دوره از سری کارگاه های آموزشی آشنایی با کتابخانه ویژه اعضا جدید کتابخانه ها برگزار گردید.

دومین کارگاه آموزشی " آشنایی با کتابخانه و استفاده بهینه از منابع کتابخانه ای " با حضور اعضاء جدید کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور روز سه شنبه 30 تیرماه1394در تالار ادیب اداره ارشاد اسلامی برگزار شد.

    شرکت کنندگان در این کارگاه به مدت یک ساعت با چگونگی عضویت،  دسترسی به منابع کتابخانه ، رده بندی دیویی، آشنایی با بخش های مختلف کتابخانه و استفاده از سامانه مدیریت کتابخانه های عمومی کشور سامان به آدرس samanpl.ir و همچنین انجمن نقد و بررسی کتاب سیمرغ آشنا شدند. 

لازم به یاد آوری است این کارگاه هر ماه به صورت رایگان ویژه اعضاء جدید کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور برگزار می گردد.

درباره کتابخانه

کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در سال 1338 تاسیس گردید. این کتابخانه دارای بخش های گوناگونی همچون بخش کودک ، کمک درسی ، دیداری شنیداری و نابینایان می باشد.

معرفی کتاب

    کتاب غذا در نهج البلاغه اثر مهندس مصطفی بیان با نظارت دکتر علیرضا بیان از سوی نشر آهنگ قلم منتشر شد. این کتاب دومین اثر پژوهشی نویسنده بعد از کتاب غذا در قرآن است . کتاب با استناد به کلام امیر المومنین علی(ع) در نهج البلاغه، با زبانی ساده اما علمی به تشریح فواید و مضرات خواراکی‌ها و آشامیدنی‌هایی مانند خرما، عسل، گندم، شیر مادر، میوه جات پرداخته است. مطالبی در فواید روزه و روزه‌داری و اینکه در این ایام از چه مواد غذایی باید استفاده شود؛ بحث حج و فلسفه‌ی آن؛ لقمه‌ی حلال و حرام؛ عناصر اصلی معدنی؛ عناصر جزیی کمیاب؛ انواع ویتامین‌ها طبق آیات قرآن و سخنان امام علی(ع) در نهج البلاغه نیز محور...

تماس با ما

  • homeکتابخانه دکتر شریعتی
  • phone 42224263 (7.30 الی 19) 
  • mail admin (at) shariatilib.ir
  • map خراسان رضوی، نیشابور ، خیابان شهید جعفری ، روبه روی شورای حل اختلاف

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 1

دیروز: 8

این هفته : 79

این ماه : 250

همه : 2539